Incidentem v podobě fyzického napadení hlavního rozhodčího skončil duel 9. kola II. třídy okresního přeboru ve Stružnici (informovali jsme už včera).
Provinivším se hráčem byl Robert Kuchař ze Skalice, jenž po obdržení červené karty do hlavního arbitra Pluhaře údajně hrubě strčil a ten se skácel k zemi. Případ bude řešit disciplinární komise zítra.
Dohru u „zeleného stolu“ zřejmě bude mít i duel K. Šenov – Dubá (3:1). Hosté totiž v poločasové přestávce provedli konfrontaci, protože měli podezření, že za domácí nastoupil jeden z hráčů neoprávněně. „Když Šenovští zjistili, že jsme si toho všimli, po 10 minutách ho raději vystřídali a odvezli ze hřiště pryč,“ informoval nás Milan Heptner, fotbalista Dubé. Vedoucí mužstva Jiří Pavlas ale nařčení z neoprávněného startu odmítá. „Jednalo se o našeho kmenového hráče Kronďáka, který si hned na začátku poranil nohu, proto jsem ho odvezl domů. Vím, udělal jsem chybu, protože je to proti fotbalovým pravidlům, ale o žádného „černocha“ se nejednalo,“ řekl našemu Deníku J. Pavlas.
Uvidíme…
Hor. Police – Holany 1:2 (0:1)
Podrobnosti o utkání jsme neobdrželi, avšek jisté je to, že hosté si připsali první výhru v soutěži. Branky: Jánský – Štěpánek, Novotný. Rozhodčí Mengr. Diváků 30.
Kam. Šenov – Dubá 3:1 (2:0)
Šenovští už v 6. minutě proměnili penaltu a za chvíli přidali druhou branku. Dubá spoléhala na brejky a v 75. minutě snížila. Vyrovnání měl na kopačce sedm minut před koncem Heptner, ale nařízenou penaltu mu gólman Zelený lapil, a tak domácí v závěru potřetí trestali. Branky: 6. Věchet (PK), 20. Doležal, 88. Steckmeier – 75. Beneš. Rozhodčí Spanyik.
Jablonné – D. Libchava 4:0 (4:0)
Po čtyřech gólech Tatranu v I. půli bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Branky: Černý, Pertl, Hetver, Kotek.
Stružnice – Skalice B 1:1 (1:0)
V závěru vyrovnaného střetnutí vyloučil rozhodčí Pluhař hostujícího Lebrušku a po konečném hvizdu i Kuchaře (oba po 2. ŽK). Druhý jmenovaný však neudržel nervy na uzdě a sudího při odchodu ze hřiště inzultoval. „Byl jak nepříčetný a smyslů zbavený. Pořadatelé s ním měli hodně práce, aby nedošlo k nejhoršímu,“ řekl jeden z domácích funkcionářů. Branky: Šámal D. – Štěpánek.
Brniště – V. Valtinov 0:3 (0:1)
Brniště se kvůli této porážce propadlo na samé dno tabulky. Branky: 17. Novotný, 51. L. Ptáček, 74. Vimr. Rozhodčí Bitala. Diváků 70.
Jestřebí – Žandov 4:0 (1:0)
Domácí si vytvářeli šance, ale nejlepším hráčem zápasu byl golman hostů Košťál. Domácí mají problémy se sestavou, a tak v závěru utkání musel na hřiště i kouč Kolář! Branky: Ješeta 2, Barvíř, Zdražil. Rozhodčí Jánský.
Zbývající výsledek: Kravaře – Kamenice 0:0 (nehlášeno).