Hosté byli šťastnější

Nový Bor - Druhé kolo zimního tunaje Jakub Cup v Novém Boru bylo zakončeno zbývajícími zápasy.

29.1.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník

Druhé kolo zimního tunaje Jakub Cup v Novém Boru bylo zakončeno zbývajícími zápasy. V nich se zástupcům českolipského okresu výsledkově nedařilo.
Dubice – Šluknov 0:3 (0:0)
Dubice k tomuto zápasu přijela s novou posilou – fotbalovou legendou Stanislavem Kouřilem, který v záložní řadě rozděloval míče na spoluhráče a tím zakládal dobré akce. Fotbal v prvním poločase byl hodně vyrovnaný, s šancemi na obou stranách. Ve druhé půli Dubice prostřídala sestavu a v 55. minutě inkasovala první gól. V dalším průběhu se snažila o vyrovnání, dvakrát nastřelila břevno, ale paradoxně inkasovala další dva góly – 0:3. Branky: Blažek P. 2, Stelmašouk 1. Rozhodčí German.
Jestřebí – Františkov 0:3 (0:1)
Závěr druhého kola turnaje a fotbalového víkendu přinesl i za špatného počasí velice dobrý fotbal, hrálo se na obě strany útočně, ale také docela tvrdě. Z toho také přicházely šance, které zejména Jestřebí neproměňovalo. Tu první velkou zahodil Barvíř, když neproměnil penaltu. Františkov má mužstvo složené z mladých hráčů a těm se podařilo v prvním poločase také vstřelit gól Jahelkou 0:1. Ve druhém poločase měla hra stejný průběh a opět se několikrát předvedly obě strany velkou bojovností, ale štěstí v podobě gólů se přiklonilo na stranu Františkova, který přidal další dvě branky na konečný stav 0:3 a o branky se podělili ještě Branky: Jahelka, Mandys, Olbert. Rozhodoval Bitala. ⋌