Na umělé trávě v Novém Boru se hrálo o víkendu 4. kolo zimního turnaje Jakub Cup. Jarní počasí umožnilo příjemnou fotbalovou podívanou. V prvním utkání hostili dorostenci Nového Boru Tuhaň.

FC Nový Bor dorost – Sokol Tuhaň 3:1 (0:0)
Vlivem marodky nastoupila Tuhaň k utkání pouze v deseti hráčích. Úsporu sil řešila důsledným vystavováním soupeřových útočníků do ofsajdového postavení, což se jí dařilo zejména v úvodu první půle. Dorostenci Nového Boru však pozvolna získávali převahu.
Jako první se osměloval k zakončení Knespl, ale dvě nedůrazné střely kolem 15. minuty neměly zatím šanci na úspěch. O chvíli později na druhé straně zahrozila Tuhaň z přímého kopu střelou těsně nad. Tlak domácích vrcholil po půlhodině hry, kdy gólman hostí bravurně zlikvidoval dvě velké šance soupeře.
Do druhé pětačtyřicetiminutovky vstoupila lépe Tuhaň a dvěma postupnými útoky provětrala obranné řady domácích. Obě zakončení však proběhla ze stejného místa střelou vedle. A když nepřinesl gól ani následný přímý kop, hořelo před druhou brankou. Špatné vyběhnutí gólmana hostí umožnilo v 63. minutě Knesplovi pohodlně skórovat do prázdné brány – 1:0.
Hned o tři minuty později se dorostenci mohli radovat podruhé. K míči se dostal Kořínek a ranou z 10 metrů prostřelil brankáře Tuhaně – 2:0. Následně se hra vyrovnala, hosté se snažili útočit a kýžené snížení také přišlo. Z přímého kopu se trefil 12 minut před koncem přesně k tyči nejzkušenější hráč na hřišti Černý.
Šanci na remízu si však hosté zkazili vlastní chybou. Špatná malá domů umožnila snadno zakončit Zivčákovi, který dorážkou do prázdné brány stanovil konečný výsledek – 3:1.

Ohlasy k zápasu:

Jan Černý (kapitán Tuhaně): „Nedali jsme pár vyložených šancí, co jsme si vytvořili. A dostali jsme dva hloupé góly. Co k tomu říct víc…?“
Jiří Suchopárek (Nový Bor dorost): „Hráli jsme o jednoho muže v poli navíc, ale o první půli to nebylo vůbec znát. Měli jsme sice tři vyložené šance, ale bohužel z malého vápna jsme ani jednou nepřekonali gólmana hostí a poločas skončil 0:0. V druhém poločase jsme se zlepšili.“

Branky: 63. Knespl, 66. Kořínek, 85. Zivčák.