Přípravné zápasy SK Skalice se odehrávaly od poloviny ledna na zimním turnaji v Děčíně. Poslední zápas sehráli Skaličtí proti Rumburku, se kterým prohráli 1:3 a obsadili se ziskem 7 bodů 5. místo. Na dojmy z přípravných utkání a stav hráčského kádru jsme se zeptali trenéra Vladimíra Jeníčka.
Jak jste spokojen s konečným umístěním na turnaji?
Přiměřeně. Ten turnaj pro nás nebyl nijak důležitý, to je prostě jen příprava.
Děčínský deník vyjádřil zklamání nad výsledky a herním projevem vašeho týmu. Poukazoval hlavně na závěrečnou prohru s Rumburkem.
Scházeli jsme se v málo lidech, máme spoustu zraněných hráčů. Dokonce musel druhý gólman hrát v poli. Navíc jsme testovali nové hráče, takže… jak to je, tak to je. V této fázi výsledky opravdu nejsou důležité.
Proč právě turnaj v Děčíně a ne některý z turnajů na Českolipsku?
V té době, kdy se o tom rozhodovalo, jsem nebyl přítomen. Ale myslím si, že byl vybrán děčínský turnaj kvůli kvalitě zúčastněných týmů. Protože například v Novém Boru hrají mužstva většinou z B třídy, což pro nás není zajímavé.
Získali jste pro jarní část nějaké posily do kádru? V lednu jste avizoval jednání v této věci s trenéry České Lípy a Nového Boru.
Oni mají také problém s kádrem, takže to budeme řešit patrně až před soutěží. O nějaké hráče máme zájem. Jsme domluveni na vyjednávání s trenéry Hradiským a Šimkem, i když se získáním posil z České Lípy příliš nepočítám, jsou to soupeři. S Pavlem Hradiským jsme domluveni, že koho oni vyřadí z kádru, toho si my většinou vezmeme.