„Utkání neodpovídalo kvalitě, kterou bychom si představovali“, řekl trenér domácích Milan Bubla.
Doksy – Dubice 2:0 (0:0)
Cíle obou týmů. Před začátkem jarní části soutěže si oba týmy vyznačily rozdílné cíle. Doksy chtějí postoupit, Dubice se chce zachránit. Jak si vedou v plnění svých předsevzetí? Doksům se na jaře daří. Sedmkrát vyhrály, jednou remizovaly a prohru si připsaly pouze v úvodním kole s béčkem České Lípy. Ve zbývajících čtyřech kolech by si to měly spolu se Starými Splavy a Hlavicí B rozdat o ten kýžený postup. Dubice? V odvetných zápasech zatím její hráči získali devět bodů za tři vítězství. Zbývajících šest zápasů prohráli. Spodní část tabulky je velmi vyrovnaná, takže o tom, kdo nakonec sestoupí, se nejspíše bude rozhodovat ještě v posledním kole.
I. poločas. V předešlých dvou domácích zápasech bylo od začátku jasné, kdo má převahu. Doksy své soupeře (Heřmanice, Habartice) přehrávaly technikou, důrazem a proměňováním šancí. Jenže tentokrát narazily. „Dubice měla v I. poločase a na začátku druhého velmi dobře organizovanou obranu, která nás vlastně nepustila do žádných vyložených stoprocentních šancí“, řekl trenér domácích Milan Bubla. Dubice opravdu hrála v obraně velmi svědomitě a svého soupeře napadala už ve středu hřiště, takže techničtí hráči Švec se Šťastným a Jurčíkem to měli velmi těžké něco vymyslet. Za zmínku snad stojí jen Jurčíkova střela už ve 4. minutě či pokus Švermy do brankáře. Dubičtí se dostali do šance v 19. minutě Pětiokým (po nahrávce Kaliny), ale jeho hlavička nebyla přesná.
Rozhodující momenty. V rozmezí mezi 63. a 67. minutou došlo ke dvěma situacím, které rozhodly o dalším průběhu utkání. V té první zmiňované minutě vstřelil po rohu Šťastného Horčík první gól zápasu – 1:0. A za čtyři minuty došlo k vzájemné potyčce dubického Gorola a domácího Vaňátka, která vyústila k udělení červených karet oběma hráčům. Velmi těžce nesl vyloučení svého hráče dubický trenér Jiří Jelínek (za protesty dostal červenou kartu), který má obavy, že jeho už tak úzký kádr dostane další trhlinu v podobě trestu pro Gorola na další utkání. „Jestli dostane trest natvrdo, tak to bude příští týden těžké, v situaci, kdy mám v kádru jen devět dospělých hráčů.“
Šťastné střídání. Jak už bylo řečeno, první gól zápasu vstřelil Horčík, který přišel na hřiště na začátku druhého poločasu. Pro tohoto mladého hráče to byl opravdu úspěšný týden. Nejenom, že vstřelil důležitý první gól, ale hlavně v týdnu se mu podařilo odmaturovat. „Dal si odměnu v podobě gólu, který nás uklidnil“, podotkl Milan Bubla.
Druhý gól. Pojistka v podobě druhé branky přišla v 70. minutě, když kapitán Vágner přihrál šikovně Švermovi, který podél brankaře zavěsil na 2:0. Diváci ve druhém poločase viděli však i další nadějné příležitosti. Na straně domácích to byly především střely Kolaříka (hlavička do brankáře), Horčíka (balon šel nad) a Švece (rána z 30 metrů těsně vedle). Ani dubičtí v tomto nezůstávali pozadu. Ještě před vyloučením se Gorol prezentoval šikovnou střelou, která šla těsně vedle Valešovy branky. Kalinovi chyběl metr k tomu, aby vážně ohrozil domácího gólmana a Suněk se předvedl střelou zdálky. Na změnu skóre však tyto střely vliv neměly.
Hlasy trenérů. „Tentokrát jsme neodehráli utkání v takové pohodě jako v těch předchozích. Ne každé utkání se ale daří podle představ. Kluci byli ze začátku strašně nervózní. Možná to bylo z toho důvodu, že už se podvědomě připravují na derby se Starými Splavy a chtěli se bodově udržet v těsném kontaktu,“ hodnotí zápas trenér domácích Milan Bubla. A jak to viděl jeho kolega Jiří Jelínek? „Do 65. minuty to byl vyrovnaný zápas. Řekl bych, že jsme měli i více nadějných příležitostí než domácí. Věřil jsem, že ten zápas dotáhneme do vítězného konce. Škoda.“
Příští kolo. Tento víkend se dočkáme tolik očekávaného derby mezi Starými Splavy a Doksy, jehož výsledek by už mohl napovědět, kdo z těchto dvou týmů nejspíše ztratí možnost postoupit do I.A třídy. Hlavici B čeká také velmi zajímavé utkání a to s Krásnou Studánkou, která je v těsném závěsu za vedoucí trojicí lídrů.
Branky: 63. Horčík, 70. Šverma. Rozhodčí: Neugebauer. ŽK: 1:3. ČK.: 1:1 (67. Vaňátko – Gorol). Diváci: 170.
Doksy: Valeš – Vaňátko, Sommer, Zajkr, Vágner, Švec, Cenger, Jurčík (46. Horčík), Šverma, Kolařík (87. Mareček), Šťastný (80. Svatý). Trenér Milan Bubla.
Dubice: Hruška – Byrtek, Škach, Zahrádka, Pětioký, Bečka, Ráliš, Gorol, Suněk, Horňák, Kalina. Trenér Jiří Jelínek.