O problémech kolem novoborského fotbalového stadionu už toho bylo napsáno dost a nejspíše ještě bude. Podle slov kapitána Petra Silného se však hráči tím nenechali rozhodit a snažili se pod vedením trenéra Michaela Šimka co nejlépe připravit na novou sezonu.
Nový Bor – Libiš 2:0 (0:0)
Právě Petr Silný však kvůli zranění, které ho nejspíše na několik týdnů vyřadí ze hry, nemohl nastoupit k zápasu s Libiší. Vedle Rampáčka se tak ve stoperské dvojici objevil Štálík a podal velmi dobrý výkon. „Bude velmi platným hráčem,“ říká trenér a dodává: „Za jeho přestup musím poděkovat panu Peltovi z Jablonce, odkud právě tento hráč přišel na hostování.“
Tento čtyřiadvacetiletý hráč však nebyl jedinou novou tváří u novoborských. I když by se dalo říci, že se v domácí jedenáctce objevily spíše staronové tváře. Vžďyt Podolský s Fleischerem a Buryánkem si v zelenobílem dresu záhrali už v loňském podzimu a další „nováček“ Opočenský je odchovancem Nového Boru. Chadraba byl veden v druhé části minulé soutěže jako třetí gólman, takže prostředí už má také zmapované.
Úspěšný jarní tým tak reprezentovali pouze Rampáček, Šafář, Kubeš a Holeček s Hladíkem. Martínek odešel do Hlavice, Flek hostuje ve Skalici, Jeřábek se zmiňovaným Silným mají zdravotní problémy a Meier teď chytá v České Lípě.
V prvních minutách se hráči obou týmů doslova rozkoukávali, jako by si teprve uvědomovali, že sezona už naplno začala.
Do prvních šancí se dostali Buryánek (střela z 25 metrů, která šla nad) a Šafář (dostal přihrávku od Holečka, ale vyzkoušel brankáře jen slabou střelou), ale nejnebezpečnější pro branku hostí bylo určitě Hladíkovo břevno po nahrávce Kubeše. Do šance se ve 23. minutě dostal Podolský, ale brankář s jeho střelou neměl problémy.
Hosté poprvé vážněji vystřelili směrem na Chadrabovu bránu ve 26. minutě, střela však mířila vedle. O tři minuty později se hostující brankář zranil a musel být vystřídán. I přes dva obdržené góly však jeho náhradník působil jistějším dojmem.
Do konce poločasu se ještě na obou stranách urodily dvě možnosti ke vstřelení gólu, ale ani jedna nebyla využita, i když Štálíkova střela se jen těsně prohnala nad libišskou brankou.
V druhém poločase měli přavahu domácí a potvrdili to několika šancemi. Např. 48. minuta: centr Kubeše a následná hlavička Opočenského nad. 54. minuta: Buryánkův přímý kop, který brankář bravurně vyrazil. 57. minuta: znovu Kubeš centroval, Fleischerova hlavička však nebyla přesná. 71. minuta: akce Hladík – Holeček, ze které byla jen hlavička do brankářovy náruče.
Velmi dobrý výkon předvedl navrátilec Buryánek. Hrál s přehledem a jeho přímé kopy a rohy byly nebezpečné. Hlavně hlavička Štálíka v 75. minutě po jeho rohu už málem rozvlnila síť.
Toho se domácí fanoušci dočkali v 88. minutě po akci Podolský – Poledník – 1:0.
Poledník, který přišel z Varnsdorfu se mohl trefit už o šest minut dříve, ale z otočky nemířil přesně. Zasloužené domácí vítězství novoborských pečetil Opočenský – 2:0.
Branky: 88. Poledník, 90. Opočenský.Rozhodčí: Ipser, Diváci : 200, Žl. k. : 0:3.
Sestava Nový Bor : Chadraba – Podolský, Rampáček, Štálík, Šafař – Kubeš, Opočenský, Buryánek, Fleischer – Hladík ( 75. Poledník), Holeček.
Michael Šimek: „Vítězství bylo zasloužené. Byli jsme aktivnější a tlakem jsme dokázali dovést utkání do vítězného konce. Podařilo se nám také střídání.“