Nový Bor doplatil na žalostnou koncovku

ČESKÝ BROD - Na hřišti Českého Brodu se dokázal střelecky prosadit pouze Ondřej Holeček. Jeho dva góly v závěru však na body nestačily

10.9.2007

Kubeš zakončujeFoto: Deník

Prohraný pohárový zápas s Chebem 0:2 přinesl Novoborským řadu zranění, a proto musel trenér Šimek sáhnout pro doplnění kádru do dorostu. Do utkání s Českým Brodem nemohl počítat s Poledníkem, Podolským, Hladíkem, Štálíkem, Kazanem a s dlouhodobě zraněným Jeřábkem.
SK Český Brod – FC N. Bor 4:2 (2:0)
Přesto vstup do utkání vypadal pro hosty docela nadějně. Domácí po úvodním hvizdu rozhodčího přešli na polovinu hostí, ale následoval nebezpečný protiútok N. Boru, jenže jako již v minulých zápasech se špatným zakončením. Trenéři postavili do útoku při nedostatku hráčů obránce Novotného a ten ukázal ve 3. minutě, že chce hrát třeba všude. Utekl obráncům, ale překonat brankáře nedokázal. V 6. minutě se do šance dostal opět Novotný, který však v plném běhu míč do branky nedostal. V 8. minutě Buryánek poslal křižnou přihrávku na Kubeše, který ukázal záda obráncům, ale brankáře nepřekonal – napálil míč jen do jeho těla…
A tak přišel trest. Špatná rozehrávka, kapitán domácích Štefančík si míč postrčil před sebe a vyčistil Szabovu šibenici – 1:0.
Hned po rozehrávce se měnilo skóre znovu. Na pravé straně nechali hosté domácím místo ke kombinaci a protiútok skončil po střele Horejce v Szabově síti – 2:0.
Domácí se uklidnili, a i když se Novoborští herně zvedli a připravili si šance, chybělo jim přesnější zakončení. Domácí držel brankář Sova, kterému se podle diváků výstavně dařilo. Co nechytil, to šlo mimo branku (Kubeš, Novotný, Opočenský).
Druhý poločas šli hosté do zápasu se snahou o korigování nepříznivého stavu. Zrychlili hru, domácí obranu přehrávali, ale chyběl jim klid ke správnému zakončení, a tak domácí obrana odkopávala míče do bezpečí. V 68. minutě se nepovedla přihrávka Fleischera na Buryánka. Domácí odpověděli protiútokem a ten znamenal vedení 3:0 (Štefančík).V 63. šli tři novoborští hráči na dva obránce, ale Kubešova přihrávka skončila na patách Holečka.
V 76. min. Opočenský rozehrál míč na Buryánka, ten přesnou přihrávkou oslovil Holečka a ten už si tentokrát poradil – 3:1. Gól hosty zvedl, chtěli přidat druhý a Č. Brod se všemožně bránil. Jenže v 81. minutě přišla nepřesná rozehrávka uprostřed hřiště, Buryánek míč ztratil a rychlý útok domácí zakončili na 4:1 Koštířem. Pět minut před koncem Opočenský opět poslal přihrávku na Buryánka. Ten obešel obránce, centr před branku a Holeček snižíl na 4:2.
Závěr zápasu i nastavené minuty patřily novoborským barvám. Z trestného kopu ohrozil domácí branku Opočenský, ale míč ji jen o málo minul.
Branky: 10. a 68. Štefančík, 11. Horejc, 81. Koštíř – 76. a 85. Holeček. Rozhodčí Morávek. ŽK 3:3. Diváků 290.
N. Bor: Szabo – Krasnický, Rampáček, Silný, Šafář – Opočenský, Buryánek, Fleischer, Kubeš (76. Horyna) – Novotný, Holeček. Trenér M. Šimek.