Předehrávkou české reprezentaci bylo 11 zápasů předkola okresní části Českého poháru - Poháru českolipského Deníku.
Jedno z prestižních utkání se hrálo v Pertolticích, kam zavítalo o soutěž výš hrající Polevsko.
FK Pertoltice - FK Polevsko 1:1 (0:0), PK 5:4
Hned od prvních minut bylo vidět, že se bude hrát pohledný kombinační fotbal, a to z obou stran. Hra se přelévala od vápna k vápnu. Překvapivě Pertoltičtí získávali větší územní převahu, ale šance Mádra z malého vápna, úniky Bozadzijeva ani střely Hanla a Stehlíka se do sítě nevešly. Na druhé straně vše polapil bezchybný Kolda nebo zastavila obrana. Ta měla od 40. minuty ještě méně práce poté, co si hostující útočník svojí nedisciplinovaností vykoledoval červenou kartu.
Úvod druhé půle už byl podstatně vlažnější, zato ale bohatší na góly. V minutě 65. putoval míč po ose Kolda – Stehlík a druhý jmenovaný promyšlenou střelou kolem brankaře skóroval.
Ani soupeř na sebe nedal dlouho čekat. To když všichni čekali odpískání faulu v půlkruhu na Foubíka, Polevští nepřestali hrát, rychlou kombinací se dostali před bránu a srovnali stav na 1:1.
I nadále se hra přelévala a početnému publiku nabízela hezkou podívanou. Velkou měrou se na tom podílel i perfektně pískající sudí Ujka. Nerozhodný výsledek vydržel až do konce a o vítězi tak musely rozhodnout penalty. V těch se domácí ani jednou nemýlili, kdežto za hosty selhal kapitán střelou do břevna.
Pertoltice tak budou v dalším kole hostit celek Jestřebí.

Další zprávy z regionu najdete zde