K dalšímu okresnímu derby v rámci Krajského přeboru došlo ve Skalici, kam zavítal poslední celek tabulky, mimoňská Jiskra. Domácí pokračovali v rozpačitých výkonech a hosté si zaslouženě odvezli cenný bod.
Skalice - Mimoň 1:1 (1:1)
Mimoňští od úvodního hvizdu vůbec nevypadali na to, že se prozatím drží na samém chvostu tabulky. Hráli aktivně a domácím hráčům nedarovali ani metr hřiště. Kaňkou na začátku střetnutí byl nevybíravý faul Šestáka na Kudláčka, který tak už od první minuty nemohl v utkání pokračovat.
Postupně se začalo hrát především mezi šestnáctkami, neboť navrch měla především defenzíva obou celků. Gólmani si mohli vybrat náhradní volno, neboť do 25. minuty nemuseli ukázat nic ze svého umění. V 17. minutě sice vypálil z dálky Bílý, ale velmi nepřesně.
Na druhé straně se snažil překvapit Svobodu Polák střelou přes zeď, jenže skóre se neměnilo. I nadále převládaly osobní souboje, neurovnaná hra a navíc bez střeleckého zakončení.
Vše změnila až 29. minuta, kdy po pravém křídle unikl Holas a jeho nadýchaný centr usměrnil hlavou Šesták do protipohybu Svobody – 0:1.
Brance předcházel centr Eichlera, po kterém upadl ve vápně domácí Gabriel a jeho spoluhráči jako by přestali na chvíli hrát.
I po vstřelené brance byli hosté bojovnější, u každého míče se objevili dříve a včasné napadání dělalo domácím značné potíže. Po rohovém kopu Moučky vyhlavičkoval Bártlovu hlavičku mimo tyče jeden z obránců domácích.
Pět minut před koncem poločasu se konečně prosadili i skaličtí. Důraz ve vápně prokázal Bílý, přetlačil Holase a střelou k tyči vyrovnal – 1:1.
Do konce prvního dějství si hosté ještě vypracovali jednu šanci. Na zpětnou přihrávku Bártla si naběhl Eichler, ale pohotovou střelu zablokoval mimoňskému záložníkovi Heřmánek.
Úporná bitva pokračovala i v úvodu druhé půle, ale gólmani mohli být i v této fázi střetnutí celkem v klidu, neboť dostat se do vápna bylo problémem pro obě mužstva.
V 67. minutě napřáhl z trestného kopu Bulíř, ale jeho nepřesný pokus neusměrnil do branky hlavou ani snaživý Heřmánek.
O minutu později kontroval na druhé straně Moučka, ale jeho střela se pouze otřela o pravou tyč Svobodovy branky.
Hosté byli nadále aktivnější a domácí celek se nedostal k očekávanému tlaku. Marné bylo i slovní povzbuzování skalického starosty Jiřího Löffelmanna.
V 78. minutě se děly na hřišti věci. Přetažený centr přes celé vápno přistál na hlavě Fehera, od níž skončil míč v síti, jenže zřejmě regulérní gól nebyl uznán, neboť pomezní sudí signalizoval ofsajd. Marné byly protesty hostujících hráčů.
Tento moment hosty ještě více nabudil a před Svobodou bylo několikrát pěkně horko. Zaujalo především sólo Šestáka přes tři hráče, jenže finální střelu z ostrého úhlu strážce 〜domácí svatyně vyrazil na roh.
Aktivnější hosté nakonec mohli odjet s prázdnou. V 89. rozehrál Bulíř trestný kop na Hanouška, tan však hlavou pouze orazítkoval břevno.
V úplném závěru si domácí přeci jen vytvořili menší tlak, ale jelikož byl bezzubý, soupeři si body spravedlivě rozdělili. Mimoň tak i nadále uzavírá tabulku krajského přeboru.
Branky : 39. Bílý – 29. Šesták.


Rozhodčí: Pekař. Žl. k.: 2:3. Diváci: 260.


Sestava Skalice: Svoboda– Martínek, Heřmánek, Gabriel, Šturma – Kudláček (8. Baťka), Bulíř, Hlavinka (46. Merenus), Flek – Hanoušek, Bílý. Trenér Milan Bubla.


Sestava Mimoně: Špaček – Mikloda, Feher, Polák, Holas – Moučka, Eichler, Šesták, Novotný – Bártl (92. Vocásek), Šena (90. Kasal). Trenér Čeněk Holý.

Další zprávy z regionu najdete zde