Českolipští fotbalisté vstoupili do poháru Českolipského deníku vítězně, když si poradili s vedoucím celkem II. třídy okresního přeboru Tatranem Jablonné.
Obě mužstva nastoupila bez řady hráčů ze základního kádru. Lípa dokonce musela sehrát druhý poločas bez Vokouna, který musel do zaměstnání.
Tatran Jablonné – FK Česká Lípa B 3:6 (1:3)
Úvod utkání se českolipské rezervě vydařil, již v první minutě zahrál domácí hráč v pokutovém území rukou a Fulier s přehledem proměnil nařízený pokutový kop – 0:1. O dvě minuty později poslal Hajdo míč z rohového kopu na hlavu Nevrlého a ten dal svůj první gól – 0:2.
V 10. minutě opět zahrozil Nevrlý, když z hranice vápna vystřelil v tísni mezi dvěma obránci, ale trefil pouze náruč domácího gólmana. Třetí gól do domácí sítě padl poté, co Pavel Soukup poslal do sólového nájezdu Nevrlého, který poslal míč k tyči – 0:3.
Domácí vážněji zahrozili až v 36. minutě, kdy brankář Dvořák (gólman áčka, který přišel do Lípy z Jablonce nad Nisou na hostování) čelil dvěma střelám domácích hráčů. Nejprve vyrazil střelu Ptáčka a poté chytil dorážku z bezprostřední blízkosti v podání Caize. Domácí hráči se dočkali prvního gólu v 38. minutě, kdy Brodil poslal centr z trestného kopu před branku, kde si hosté nepohlídali Hetvera a ten hlavou poslal míč za záda gólmana Dvořáka – 1:3. V závěru první půle šel sám na branku domácích Horáček, ale mířil vedle.
Na začátku druhé půle rozhodčí nařídil proti Lípě penaltu za faul Pavla Soukupa v trestném území, kterou proměnil Ptáček – 2:3. V té době hrála Lípa již o deseti v poli, ale nevzdala se.
V 50. minutě Horáček po centru Nevrlého pokazil radost domácích s kontaktního gólu, když poslal balón z malého vápna za záda nešťastného gólmana Ryšavého – 2:4. Pak se do šance dostali domácí, kdy šli dva na gólmana Dvořáka, ale ten míč v pádu chytil. Stejně se mu vedlo i při střele Nedbala, který vystřelil z hranice vápna. V 70. minutě vstřelil Nevrlý po sólovém nájezdu svůj druhý gól, kdy jej do brejku poslal Horáček – 2:5.
Domácí zahrozili o minutu později Valešem, jenž mířil nad branku z šestnácti metrů. V 73. minutě zakončil svůj gólový účet čtvrtým gólem Lukáš Nevrlý, když mu do gólové šance přihrál Horáček – 2:6. Domácím se podařilo snížit drtivou porážku v 78. minutě střelou z osmnácti metrů, kterou vyslal Caiz do spojnice Dvořákovy branky – 3:6. Rezerva České lípy si tak zajistila postup do dalších bojů o pohár Českolipského deníku.
Branky: 38. Hetver, 78. Caiz – 1. Fulier (PK,) 3., 16., 70., a 73. Nevrlý, 50. Horáček. Rozhodčí Řeháček, ŽK 1:0, diváku 30
Sestavy týmů
Tatran Jablonné: Ryšavý – Nedbal, Hetver, Dvořák, Šimon, Brodil, Vejskrab, Valeš, Kotek, Ptáček,Caiz (78. Uhlíř).
FK Česká Lípa B: Dvořák – Dušánek, Vokoun, Fulier, Hlaváč – Soukup P., Horáček, Soukup Miloš, Hajdo – Nevrlý, Vaněk.
Ohlasy po utkání :
Domácí kouč Jaromír Hetver se netajil zklamáním: „Lípa vyhrála zaslouženě, my jsme nezvládli začátek utkání, kdy jsme po dvou chybách prohrávali již ve třetí minutě dva nula. Chyběli nám čtyři hráči ze základního kádru. Lípa prostě byla lepší a k postupu gratuluji.“

Českolipský kouč Josef Řezáč děkoval, ale zároveň kritizoval: „Děkuji všem hráčům, kteří se tohoto utkání zúčastnili, za přístup a bojovnost. Dnes všichni nechali na hřišti srdce, tak by to mělo vypadat i v dalších bojích. V dobrém světle se představili Nevrlý i Horáček, stejně jako gólman Dvořák. Mrzí mě, že jsme k zápasu odjížděli pouze v jedenácti a od druhé půle jsme museli hrát o deseti, jelikož Vokoun musel do zaměstnání, a k tomu ještě v poli hrál gólman Vaněk. Dále, bych chtěl poděkovat za spolupráci dorosteneckému vedení, které nebylo schopné uvolnit ani jednoho hráče, přestože k tomu byli požádáni,“ řekl ironicky a dodal: . „Ještě, že zde máme trenéra pana Ryse, který ví, co je to reprezentace klubu, neboť i přes malý počet hráčů a důležitém sobotním utkání se Skalicí nám pustil tři hráče. Ještě jednou mu děkuji.“