V druhé nejvyšší fotbalové soutěži Českolipska již není žádné mužstvo, které by na svém kontě nemělo ani bod.
Z této tristní bilance se konečně vymanila Tuhaň, jež na první bodový zisk čekala dlouhých osm kol. A dočkala se v podobě vysokého vítězství nad předposledními Blíževedly. „Jsme samozřejmě rádi, že se nám to po tak dlouhé době konečně podařilo. Už jsme na tom byli psychicky dost špatně,“ řekl s úlevou v hlase kapitán mužstva Jan Černý.
Do podobných pocitů se nyní dostal nováček z Oken, jenž pošesté za sebou prohrál, tentokrát doma s mužstvem Zákup. „První poločas byl z naší strany dobrý, ale ve druhé půli jsme odpadli fyzicky,“ přiznal okenský trenér Petr Líbal.
Zajímavý byl zápas mezi Zahrádkami a Polevskem. V gólové přestřelce se nakonec radovali domácí, kteří dohrávali bez tria vyloučených. „Co na hřišti předváděl rozhodčí Janovský, to nemá smysl komentovat. Důležité je, že jsme i v osmi lidech dokázali dát dva góly,“ uvedl zahrádecký sekretář František Příhonský.
Vedoucí příčku si upevnila českolipská Lokomotiva po vydřené výhře nad FK Sosnová. „Hosté v první půli působili fotbalovějším dojmem, ale po přestávce jsme převzali iniciativu my. Klukům chci poděkovat za bojovnost, díky které jsme urvali tři důležité body,“ nechal se slyšet trenér Jiří Barvíř.
Překvapením je plný zisk SK Sosnová, který porazil Lindavu. „V prvním poločase jsme si dali nešťastně vlasní gól. Po obrátce měla šance obě mužstva, ale v koncovce jsme byli lepší my. Jinak by zápasu slušela remíza,“ popsal duel sosnovský funkcionář Jan Gallo.
Pátou „plichtu“ v soutěži si připsal Dobranov na půdě Kunratic. „Utkání se spoustou osobních střetů dospělo ke spravedlivé dělbě,“ konstatoval domácí kapitán Robin Jackl.
Blíževedly – Tuhaň 1:5 (1:1). Branky: Šponiar M. (PK) – Porsch 2, Folíř 2, Černý. Rozhodčí Rác.
SK Sosnová – Lindava 2:1 (0:1). Branky: Konečný, Řeháček – vlastní. Rozhodčí Řezáč, Diváků 40.
Dubnice – Doksy B 2:5 (0:3). Branky Doks: Hliňák 2, Vl. Líbal, Vlasák, Zeman. Diváků 40.
Okna – Zákupy 1:2 (1:0). Branky: Svoboda – Jerson, Častulík. Rozhodčí Janouch. Diváků 90.
Zahrádky – Polevsko 4:3 (2:0). Branky: Chladík L. 3, grobarčík – Jeřábek 2, Stýblo. Rozhodčí Janovský. ČK 3:0.
Lokomotiva Č. Lípa – FK Sosnová 2:1 (1:1). Branky: Sedláček, Tíma Mir. – Kaňkovský. Rozhodčí Eliáš.
Kunratice – Dobranov 2:2 (1:1). Branky: Pyroh V., Malý R. – Marko, Beneš. Rozhodčí Jánský. ČK 1:1. Diváků 85.

Další zprávy z regionu najdete zde