Kdo je do dnešního dne pro většinu trenérů a zástupců mužstev krajské fotbalové I. B třídy největším překvapením? Není nutné příliš dlouho přemýšlet, jsou to Heřmanice.
Aktuálně třetí celek tabulky si během dosavadních osmi kol vydobyl renomé ambiciózního týmu, s nímž nemá žádný soupeř snadnou úlohu.
Přitom na jaře se mužstvo jen tak tak zachránilo a vedení klubu velmi vážně a nahlas přetřásalo myšlenku, že tým do soutěže nepřihlásí.
Co se od té doby tak zásadního změnilo?
„Hráči si konečně uvědomili, že musíme hrát to, na co máme, a ne to, co při sebelepší vůli hrát neumíme,“ odpovídá Rudolf Věchet a dodává: „Zlepšila se i disciplína a velmi důležitá je hráčská konkurence, která zde chyběla.“
V minulém kole přivezli Heřmaničtí tři body z Habartic (3:1). „Chybělo nám sedm lidí ze základu, a proto jsme chtěli uhrát aspoň bod. Jenže když se nám podařilo během úvodní čtvrthodiny dvakrát skórovat (11. a 14. min. Hemmer – pozn. aut.), chtěli jsme samozřejmě zápas dovést do vítězného konce.“
Domácí po hodině hry snížili Bártou, ale třináct minut nato zužitkoval pas od Kowalika Zátka a Sokol mohl být v klidu. „A to ještě pět minut před koncem zahodil penaltu Kašpar, který předchozích třináct pokutových kopů proměnil,“ poznamenal kouč.
Dnes dopoledne čeká na jeho svěřence Frýdlant. „Chceme výhru z Habartic potvrdit, protože pak nás čekají dvě těžké utkání: za týden v Dubici a hned potom hostíme Staré Splavy. Proto musíme Frýdlant porazit,“ je si vědom Rudolf Věchet.

Další zprávy z regionu najdete zde