Tři body do tabulky si zapsal FK Cvikov výhrou 2:1 (0:1) nad Zásadou.
Domácí hráči potvrdili tradičně slabší nástup do zápasů a ve třetí minutě po prvním rozehraném rohu Zásada vedla 0:1. Zanedlouho se ukázalo, že tato šance hostí byla ojedinělou a aktivitu naopak přebrali domácí, kteří se snažili vyrovnat nepříznivé skóre. Cvikovští ale už delší dobu hledají přesnou mušku. Nízkou efektivitu v koncovce ukázal například Jiří Smeták, který se prokličkoval až před brankáře Zásady, ale míč nedokázal dopravit za jeho záda. Ve velké šanci vyrovnat se ocitl také Jiří Jirák, který po vyhraném souboji ve vzduchu hlavičkoval těsně vedle tyče. Do stejného místa zamířil chvíli před koncem první půle ránou po zemi také Kuběj. Během prvních pětačtyřiceti minut hosté vytěžili prakticky z jediné větší šance maximum v podobě vstřeleného gólu, zatímco domácí doslova spálili co mohli.
Během poločasové přestávky se ale udál zásadní zvrat sobotního zápasu. Rozhodčí pod vedením hlavního arbitra Maříka totiž přišli na nesrovnalost v soupisce hostů. V mužstvu Zásady totiž pod registrací hráče Matouška poznali fotbalistu Vargu z Železného Brodu. V tu chvíli s nevědělo, zda se bude v zápase pokračovat, protože toto faux-paux samozřejmě znamená kontumační prohru 3:0.
„V kabině padlo rozhodnutí, že chceme vyhrát na hřišti a ne nějakým rozhodnutím „od stolu“,“ komentoval situaci trenér domácích Jiří Jirák. „Proto jsem rád, že diváci mohli zhlédnout utkání až dokonce.“ Hráči Zásady nastoupili oslabeni o jednoho muže a výsledná hra z výše uvedených důvodů už odpovídala spíše přátelskému utkání. Nicméně domácí chtěli výhru potvrdit, což nejprve zařídil cvikovský kapitán Rudínský, který z pokutového kopu, který byl nařízen po zahrané ruce ve vápně, srovnal skóre na 1:1. Potom po krásné kombinační akci našel Brenn svým centrem Kuběje, který pohodlně skóroval do odkryté branky. Domácí měli ještě řadu šancí, ale výsledek 2:1 se do koce zápasu už nezměnil.
Branky: Rudínský, Kuběj – Kořínek J. Rozhodčí Mařík. Diváků 100.

Další zprávy z regionu najdete zde