Až příliš krutou porážku si přivezli fotbalisté Nového Boru z Libiše, kde pro ně začala jarní část divizní soutěže.
Prohra o tři góly musí hodně mrzet, protože hosté si ve II. poločase vytvořili několik dobrých příležitostí, včetně nastřelené tyče, ale známé sportovní heslo „bez gólů se nevyhrává“ platilo i tentokrát.
Domácím nakonec pomohlo přísné vyloučení Finklára z 57. minuty po 2. žluté kartě, ovšem Novoborští i poté měli více ze hry a mohli jít do vedení. Žaba postupoval sám na gólmana, trefil jen jeho tělo, míč se vzápětí odrazil k Hladíkovi, jehož následnou střelu vyrazil obránce z brankové čáry do bezpečí.
O konečném výsledku rozhodla poslední čtvrthodina. Domácí zahrávali rohový kop, Szabo balon vyboxoval jen k Wernerovi a ten ho hlavou vrátil do sítě. „Pak už jsme hráli vabank. Chtěli jsme se pokusit vyrovnat, ale nevyšlo to,“ konstatoval trenér N. Boru Pavel Hradiský.
Druhý gól do Szabovy svatyně padl po přečíslení obrany, které využil Žák. A ten samý hráč v posledních sekundách životní střelou z 25 metrů přímo do šibenice zkázu dokonal – 3:0.
„Tři nula je moc,“ litoval po zápase P. Hradiský. „Měli jsme plán první půli neinkasovat, což se povedlo, a po přestávce udeřit. Ale místo kýžené branky z 56. minuty, kdy jsme nastřelili tyč, jsme šli do oslabení. Stačilo skórovat a neprohráli bychom,“ dodal smutně.
Podle něj bylo Finklárovo vyloučení přísné. „Martin šel důrazně za míčem, který vyběhnuvší brankář neměl zcela pod svou kontrolou. Došlo ke střetu a rozhodčí našemu hráči udělil žlutou. Byla už druhá, a tak musel vytasit i červenou. Ale jinak si na sudího nemůžeme stěžovat. Pískal dobře.“
A jak viděl důležitý vstup do odvet trenér Libiše Jiří Kabyl? „První poločas to byl spíš boj, ale taktický boj. Vyloučení Finklára nám trošičku pomohlo, i když je paradox, že v době, kdy hosté hráli v oslabení, jsme na to jako by neuměli zareagovat. Hra byla taková rozháraná.“
V dalším kole N. Bor hostí rezervu Sokolova B. Utkání začíná v sobotu od 15 hodin.
Branky: 76. Werner, 85. a 90 Žák. ŽK: 2:2. ČK: 57. Finklár (N. B.). Rozhodčí Hocke. Diváků 150.
Sestava N. Boru: Szabo – Krasnický, Štálík, Novotný, Šafář – Finklár, Podolský, Donát – Šesták (53. Žaba) Poledník, Hladík (60. Havlásek).