Fotogalerie z víkendových zápasů

Mohli mít tři body, ale také žádný. Nakonec si odvážejí alespoň jeden. Ve čtvrtém podzimním kole divizní skupiny B remizovali fotbalisté Nového Boru na hřišti rezervy Bohemians 1905.
Bohemians 1905 B – N. Bor 2:2 (0:1)
Novoborští vedli od 22. minuty gólem Hladíka, jenže po přestávce se domácí postarali o zvrat. Nejprve v 57. min. dokonale rozebrali novoborskou obranu Moravec se Škodou, který vyzval ke skórování Barteka, a dvanáct minut před koncem Šafář neodvrátil centrovaný míč před Škodou.
„Už jsem si říkal, že to je v čudu. Ale pořád jsem věřil, že s tím ještě něco uděláme, protože hlavně ve druhém poločase jsme šance měli, “ přiznal po utkání trenér Michael Šimek, u něhož je známé, že nikdy předem neháže flintu do žita.
Změny v sestavě, kde Poledníka nahradil Novotný a Krasnického Kazan, mužstvu prospěly. Závěrečné minuty, kdy už si „klokani“ mysleli, že tři body mají v kapse, patřily právě N. Boru. A v 88. min. to přišlo: Holeček se dostal českou uličkou do vápna mezi dva domácí beky, z nichž jeden poslal novoborského útočníka k zemi. Rozhodčí Řezáč ani chvilku neváhal a nařídil pokutový kop.
„Na penaltu byli určeni čtyři hráči. Byl jsem rád, že vzal na sebe zodpovědnost Buryánek a že svůj pokus zperfektně vládl,“ oddechl si Šimek.
Samotný začátek utkání byl v režii „klokanů“, kteří využívali každého zaváhání v obraně N. Boru, zejména v jejím středu, a tak měl gólman Chadraba plné ruce i nohy práce. Hlavně při gólovce Formáčka, který šel na Chadrabu zcela sám.
Po dvaceti minutách hry však pro domácí rezervu přišel šok. Poledník našel na křídle nabíhajícího Kubeše, jenž zatáhl balon k rohovému praporku, odcentroval, a u zadní tyče se zavěsil do vzduchu Hladík – 0:1. Mladý tým Bohemians (věkový průměr 21 let) znervózněl a nebyl již tak nebezpečný jako v první dvacetimunutovce. I proto do kabin odcházeli spokojenější hráči z města sklářů.
„O poločase jsme si říkali, že musíme hru v poli ještě více zhušťovat a vyrážet do rychlých brejků,“ konstatoval novoborský kouč. Taktika, kterou svým hráčům naordinoval, vycházela. Chybělo jí jediné – góly.
Po vyrovnávací brance Bohemians se domácí ještě více pustili do útočení. Ve snaze přidat další góly však zapomínali na svá zadní vrátka, do kterých postupně pronikli Holeček, Hladík a Buryánek, jenže pokaždé bez gólového efektu.
Zděšení v novoborských řadách po Škodově brance nakonec vystřídala radost. To když penaltu zkušeně proměnil Buryánek.
„Pozitivní je, že se nám podařilo v závěru vyrovnat, což je vzhledem k průběhu celého zápasu spravedlivé. Kdybychom ale za stavu 1:0 přidali druhou branku, tak věřím, že bysme si tři body odvezli. Přesto si remízy cením, protože Bohemians mají silné a perspektivní mužstvo,“ uznal kvalitu soupeře Michael Šimek.
Branky: 58. Bartek, 79. Škoda – 22. Hladík, 88. Buryánek (pen.). Rozhodčí: Kotalík. ŽK: Krasnický, Podolský, Holeček – Brhlík, Vágner, Škoda. Diváků: 176.
Sestava N. Boru: Chadraba – Krasnický (88. Kazan), Štálík, Rampáček, Šafář – Kubeš, Poledník (80. Novotný) Podolský Buryánek – Holeček, Hladík. Trenér Michael Šimek.

Další zprávy z regionu najdete zde