Minimálně do čtvrtka se usadili na čele tabulky I. B třídy splavští fotbalisté. V domácím duelu s přehledem vyprovodili ze hřiště rezervu Mimoně a nyní budou čekat, jak si povede v dohrávce s Chrastavou dosud vedoucí celek Krásné Studánky.
St. Splavy – Mimoň B 6:1 (2:0)
Od začátku s chutí hrající domácí nenechali nikoho na pochybách, že by mohli zaváhat. Účet zápasu otevřel v 10. minutě Chlumecký, jenž levačkou z TK vymetl šibenici. Po něm se trefil hlavou Habel a do kabin šli Splavští s náskokem 2:0.
Pár minut po přestávce zvýšil ukázkovou bombou střídající Šiner a zanedlouho po kombinační akci Balvína s Chlumeckým už byli hosté na ručník – 4:0. Čestný úspěch Mimoně vstřelil Slejška, ale další góly padaly zase jen do její sítě. V roli nahrávače se představil Rybák, který donutil Chlumeckého k hattricku a poslední slovo měl v 89. minutě hlavičkující Zdich – 6:1.
„Jsem hrozně rád, že jsme doma potvrdili tři body z České Lípy a že kluci odehráli oba poločasy s maximálním nasazením,“ řekl po zápase viditelně spokojený kouč Kamil Šourek.
Staré Splavy: Halgaš – Kadlec (34. Šiner), Jelínek, Zdich, Vidner – Vovčuk (30. Štikar), Durdil (76. Rybák), Jandač, Habel – Balvín, Chlumecký. Trenér Kamil Šourek.

Další zprávy z regionu najdete zde