Fotogalerie z víkendových zápasů

V dalším kole krajského přeboru hráli českolipští fotbalisté na horké půdě v Sedmihorkách. V sezoně 2005-2006 s tímto soupeřem dvakrát prohráli (0:2 a 1:3). Dvě stě diváků vidělo tři červené karty.
Sedmihorky – FK Č. Lípa 0:1 (0:1)
Úvod utkání naznačil všem, že Lípa si přijela do Sedmihorek pro body. Domácí vsadili na defenzívu a na rychlé brejky, ale obrana hostí v tomto zápase hrála bezchybně.
První zahrozili hosté, již v 7. minutě utkání Horáček zatáhl míč po pravé straně, přihrál před branku Lietnerovi, ale tomu jeho střelu zlikvidoval domácí gólman Prokope. Poté se do šance dostali domácí, Staněk vybojoval míč u postranní čáry, kde byl nedůrazný Kincl, čehož využil k průniku na Řezáče, který jeho šanci zlikvidoval včasným vyběhnutím. V 37. minutě rozehrál Benc rohový kop na Leitnera, ale tomu jeho střelu hlavou gólman se štěstím chytil. Opět minut později faulovali domácí obránci před vápnem Leitnera, ten z nařízeného přímého kopu poslal míč přes zeď pod břevno a Lípa šla do vedení – 0:1.
Do druhé půle nastoupil do útoku Čonka a byl zde vidět. Již ve 48. minutě se po pasu od Kolegara dostal před brankáře Prokopce, ale v rozhodujícím momentě měl míč na dlouhou nohu, takže se mu střela nepovedla. Pak se blýskl domácí gólman, Neuman poslal přesný centr z přímého kopu do vápna na Brože, který hlavou mířil pouze do gólmana. V 52. minutě Lietner zahodil snad největší šanci hostí zvýšit vedení. Čonka vybojoval míč u postranní čáry, prošel k brankové čáře a zpětnou přihrávkou našel před brankou zcela volného Leitnera, ale ten hlavou poslal míč těsně vedle tyče Prokopcovy svatyně. Pak přišla černá minuta pro Rataje, když musel po faulu ve středu pole předčasně do sprch po druhé žluté kartě. Domácí chtěli svoji početní převahu využít, ale připravili se o to, vyloučením dvou hráčů. Nejprve musel do sprch odejít Bursa (též po druhé žluté), pak jej následoval i Hádek, který dostal žlutou kartu za faul a následně druhou za úmyslné šlápnutí na záda ležícímu Neumanovi. Neuman předtím zmařil další vyloženou šanci, poté, co obešel stopéra domácích, dostal se před gólmana, kterého neprostřelil, a tak Lípa po gólu Leitnera si ze Sedmihorek odvezla zasloužené vítězství.
Branka: 42. Leitner. Rozhodčí Šmíd, ŽK 5:5, ČK 2:1, diváků 200.
FK Česká Lípa: Řezáč – Kincl, Hapiák, Kolegar, Rataj Rašín (72. Bláha, 90. Nevrlý), Benc, Neuman, Brož – Horáček (46. Čonka ), Leitner.
Ohlasy po utkání :
Domácí trenér Petr Bajer: „ Určitě se nám toto utkání nepovedlo, protože nasazení bylo snad jen na padesát procent. Vůbec jsme nehráli aktivně, přestože jsme měli tak hrát. Bohužel, přizpůsobili jsme se hře Lípě. Myslím si, že náš výkon byl oproti výkonům doma s Mimoní a Pěnčínu poloviční, ne–li ještě míň než poloviční. Prohráli jsme 1:0, teď jedeme do Semil, kde musíme udělat body.“
Trenér hostí Václav Rys: „Bylo to typické utkání s jednogólovým výsledkem. Kombinace nic moc, ale zlepšili jsme se v obraně, jsme na nule. Mohli jsme při trošce štěstí dát dvě tři branky navíc. Dle mého názoru vítězství je zasloužené.“

Další zprávy z regionu najdete zde