Nováček I. A třídy, fotbalový tým z Lučan, doma porazil bronzový tým loňského ročníku Stráž p. R., který se potýká se zraněnými a vyloučenými hráči.
Lučany – Stráž pod Ral. 3:1 (2:1)
Zápas i přes nepřízeň počasí sledovalo 100 diváků, kteří burcovaní moderátory hnali svůj tým za vítězstvím.

Domácí byli od začátku aktivnější, ale od 9. minuty prohrávali, když na centr do šestnáctky Kotyk nedosáhl a Jurkovu hlavičku směřující do branky Šich nedokázal ani přes veškeré usilí vytěsnit mimo branku – 0:1.
Lučany však vzápětí vyrovnaly, když po krásné střele Svobody se míč od břevna odrazil před branku, kde byl M. Dítě a ten pohotově srovnal – 1:1. V závěru poločasu po střetu Kaňkovského s protihráčem nařídil sudí Čarnogurský proti hostům penaltu, díky které poslal domácí do vedení Maňák – 2:1.
Po změně stran Lučany pozorně bránily a snažily se své vedení pojistit, přičemž své týmy několikrát podrželi oba brankáři, a tak byl výsledek otevřen až do konce. Definitivní pojistku dal v 92. minutě utkání střídající Hrabánek. „Pomezní rozhodčí v době, kdy jsme se snažili o vyrovnání, odpustil domácím jasný, snad dvojnásobný ofsajd,“ hněvali se strážští funkcionáři. Domácí hráč své sólo do zívající obrany z poloviny hřiště a střelou pod padajícím Svobodou chladnokrevně zakončil – 3:1.
Za týden čeká fotbalisty Stráže prestižní derby – duel s Novým Oldřichovem. Zápas jsme zařadili do šestého kola Tip ligy čtenářů jako utkání číslo 1.
Branky: 23. M. Dítě, 45. Maňák, 92. Hrabánek – 9. Jurka. Rozhodčí: Čarnogurský. ŽK: 4:5. Diváků: 105.
Stráž: Svoboda – Věchet, Šindelář, Žampach, Kaňkovský – Wurdák (Ondrák), Žeňka, Jurka, Černý – Roll, Jemelka. Trenér Josef Vinš.

Další zprávy z regionu najdete zde