Po sedmi kolech měli novoborští hráči 11 bodů, z toho deset získali v domácím prostředí. Zatím jediný bodový úspěch venku zaznamenali na Bohemce s tamním béčkem. Ani sobotní zápas v Teplicích na tom nic nezměnil.
Teplice B - Nový Bor 3:1 (1:0)


„Náš hráčský kádr zrovna není naplněn hráči na všechny důležité posty, a proto musí trenéři někdy improvizovat v sestavě,“ říká novoborský sekretář Jiří Obrovský.
Do zápasu, který se hrál v dopoledních hodinách, nastoupili hosté s odhodláním získat nějaký bod. To znamená nedostat rychlý gól a naopak nějaký vstřelit. Domácí mužstvo s mladými hráči se od začátku pouštěli do útočení, hosté však velice šikovně a hlavně pozičně bránili.
První šance hostí přišla v 6. minutě po rohu, ale brankář bezpečně střelu chytil.V 8. minutě odpověděli domácí akcí, která končila střelou na Chadrabu, ale ten byl také na místě.
Hra se přenesla z jedné poloviny na druhou a to platilo i v 9. minutě. Podolský se hezky prokličkoval až do vápna, ale střelu vypálil do brankáře.
Hosté začali mít převahu. Ve 30. minutě bylo hodně horko před domácí brankou. Po akci Buryánek, Šafář, Podolský zachránil domácí brankář na lajně.
Ve 34. minutě přišla opět šance novoborských, ale prudká střela skončila na konstrukci domácí branky.
Domácí bránili jak se dá a byly z toho pro ně dvě žluté karty. Postupně se sice snažili o útočení, ale hosté dobře zvládali defenzívu a naopak po levé straně se dostával do brejku Holeček. Rychlý domácí obránce jej však stačil o šanci připravit.
Ve 45. minutě vytvořili domácí závar před hostujícím vápnem, ale obrana si s tím zatím poradila, což ale neplatilo o chvilku později, když domácí vystihli přihrávku Kubeše a rychlým protiútokem do rozestoupené a nezformované obrany vnikli na vápno a střelou mezi hráče se dostali do vedení – 1:0.
Snažení hostů bylo ve druhém poločase značné a hráči bojovali o přijatelnější výsledek. Nový hráč na hřišti Hladík se dostal do šance, ale střela byla nepřesná.
V 70. minutě hostům opět zatrnulo, když na hranici šestnácky spadl útočník domácích, ale rozhodčí byl blízko a viděl nafilmovaný pád.
V 77. minutě domácí novoborské zaskočili po jejich pravé straně a centr před branku proměnil jejich hbitý útočník na 2:0
Po rozehrání ze středového kruhu šli hosté do útoku. Prudký centr do vápna domácí obránce nezvládl a poslal míč hlavou do vlastní sítě 2:1.
Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Tímto heslem se řídil domácí hráč a jeho prudká střela z dálky před padajícím Chadrabou nešťastně nadskočila a bylo to 3:1.
Hosté neskládali zbraně, ale stál jim v cestě skvělý domácí brankář.


Rozhodčí : Myška Žl. k.: 2:2.


Sestava: Chadraba – Šafář, Silný, Rampáček, Novotný, Kubeš, Podolský, Štálík, Opočenský, Buryánek, Holeček – Hladík. Trenér Michael Šimek.

Další zprávy z regionu najdete zde