Novoborští fotbalisté každým rokem vzpomínají na novodobého zakladatele, výborného fotbalistu a funkcionáře Miroslava Borského konáním žákovského turnaje, který proběhl v sobotu.
„Ten letošní se konal pod záštitou několika sponzorů, kteří zajistili výborné občerstvení a ceny pro vítěze. Všechna utkání se hrála na umělé trávě systém každý s každým pod dohledem okresních rozhodčích,“ informoval nás sekretář FC Nový Bor Jiří Obrovský.
Celkovým vítězem se stalo domácí družstvo FC Nový Bor pod vedením trenérské dvojice L. Hrubý a R. Blumentritt. Prvenství si domácí hráči vybojovali vítězstvím 1:0 nad FK Jablonec n. N., když jim těsnou výhru zařídil Podlaha.
Druhou příčku obsadilo družstvo České Lípy, 3. místo tým Jablonce n. N. a na čtvrté pozici skončila Dolní Poustevna.
V samotném turnaji vznikl ještě jeden souboj, a to o nejlepšího střelce. Se 6-ti brankami se o tento primát dělili A. Lebruška a D. Halbich. Rozuzlení proto musel přinést rozstřel z pokutových kopů, v nichž nakonec zvítězil Halbich. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhodnocen Filip Staněk a nejlepším hráčem se stal Toušek z Dolní Poustevny.
„Všechny zápasy měly poměrně vysokou fotbalovou úroveň a jeden navazoval na druhý. K hladkému průběhu turnaje přispěli i rozhodčí,“ konstatoval J. Obrovský.

Další zprávy z regionu najdete zde