Poslední zápas letošního roku odehráli divizní fotbalisté FC Nový Bor na své umělé trávě, kam si pozvali účastníka Krajského přeboru Ústecka, mužstvo SK Roudnice nad Labem.
„Vzhledem k tomu, že se jednalo o čistě přátelské utkání, nastoupili jsme v hodně kombinované sestavě,“ přiznal novoborský trenér Michael Šimek. Nový Bor nakonec vyhrál 3:1 (1:0), když jeho góly vstřelili Šafář, Jeřábek a P. Novotný. Hosté snížili za stavu 2:0, ale více příležitostí měli domácí. „Nešlo ani tak o výsledek, jako o to, abychom po skončení sezony příliš nezlenivěli. Každá výhra ale samozřejmě potěší,“ smál se M. Šimek.
FC Nový Bor – SK Roudnice n. L. 3:1 (1:0)
Novoborští s patřičnou zkušeností převzali zápas pod svoji kontrolu a několikrát po přesných přihrávkých se dostali do šancí. Hned v 9. minutě jejich ukázkovou spolupráci završil úvodní brankou Šafář – 1:0. Po půlhodině mohli hosté vyrovnat, ale kiksu v domácí obraně nevyužili, a na opačné straně hřiště zmařil dobrou příležitost N. Boru roudnický gólman.
Druhý poločas začali domácí hráči opět velice zkušeně a výsledkem byl v 54. minutě gól, o který se postaral Jeřábek – 2:0.
Roudnice za deset minut snížila na 2:1 díky přesné střele k tyči a od té doby měla více ze hry. „Mačkali nás a trochu jsem měl obavy, že vyrovnají, jenže naštěstí se tak nestalo,“ usmíval se dobře naladěný Michael Šimek.
Poslední slovo měli jeho svěřenci, kteří se postupem času z soupeřova tlaku vymanili. Třetí a poslední gól fotbalistů N. Boru v letošním roce si připsal P. Novotný – 3:1.
Zápas řídil rozhodčí Tykva bez žlutých karet.
Od příštího víkendu až do poloviny ledna roku 2008 budou mít novoborští hráči zasloužené volno. Poté je čeká nepopulární zimní příprava na jarní boje v divizní skupině B.
Sestava Nového Boru: Chadraba (46. Blumentritt), Krasnický, Novotný, Podolský Bouchal – Hladík, Opočenský, Jeřábek, Šafář – Poledník, Kovařík. Trenér Michael Šimek.

Další zprávy z regionu najdete zde