Hráči Nového Boru odehráli kolem sobotního poledne na umělé trávě dva fotbalové zápasy po sobě. Nejprve se střetli v rámci prvního kola zimní ligy Jakub Cup s vedoucím celkem Divize „C“ SK Hlavice.
FC Nový Bor – SK Hlavice 2:0 (1:0)
Již úvod prvního poločasu zaznamenal vedoucí gól novoborských fotbalistů, když v 11. minutě nasměroval míč do sítě soupeře hlavou Šesták. Celou následující hodinu hry se skóre nepohnulo. Až v 76. minutě dostal kolmou přihrávku ze středu hříště Finklár, unikl soupeřově obraně a proměnil brejk v konečné vítězství domácích na 2:0.
Druhým zápasem bylo atraktivní přátelské utkání FC Nový Bor - FK Česká Lípa.
FC Nový Bor – FK Česká Lípa 1:2 (0:1)
Trenéři obou týmů dávali šanci hráčům širšího kádru prezentovat své schopnosti k prosazení se do základní sestavy a využívali většího počtu střídání, než je v soutěžních zápasech obvyklé. První poločas byl vyrovnaný. Z šancí na obou stranách se však dokázali gólově prosadit pouze hosté - po centru z trestného kopu se do odkryté části branky soupeře trefil hlavou nikým nestřežený Hapiak.
Druhý poločas už byla znát mírná převaha České Lípy, která více útočila a snadněji se dostávala do zakončení. Na 2:0 zvyšoval Rašín, když na začátku druhé půle prostřelil z velkého vápna domácí obranu včetně gólmana. Nový Bor se dostával k větším šancím sporadicky, ale gólu se nakonec také dočkal. V 69. minutě se po závaru na hranici šestnáctky dostal k míči Kazan a pěknou střelou nad gólmanem dostal míč odrazem od břevna do brány. Česká Lípa porazila Nový Bor 2:1.
Ohlasy trenérů
„Myslím, že to bylo poměrně vyrovnané utkání, v úvodu jsme se dokázali prosadit ze standardní situace a ve druhém poločase jsme byli chvílemi i lepší,“ zhodnotil utkání pro Deník trenér České Lípy Michael Šimek. Doplnil také, že je spokojen s aktivním přístupem hráčů k zápasu po náročném tréninkovém týdnu.
Před utkáním se také spekulovalo o aktuálním působení tří hráčů, kteří se měli začátkem roku přesunout z kádru Nového Boru do FK Česká Lípa.
Za hosty v utkání nastoupil jen jeden z nich, Buryánek. Další dvě avizované posily, Silný a Šafář, však za Českou Lípu ještě nehrály. „Buryánek už s námi trénuje, Silný se Šafářem jsou zatím v jednání, jejich plánované působení v České Lípě ještě není uzavřeno,“ vysvětlil situaci trenér Šimek.