Fotbalisté SK Skalice se ocitli po podzimní části Krajského přeboru na 11. místě a od posledního 14. místa ji dělí pouhé 3 body.
Po nepříliš úspěšném úvodu sezony byl v listopadu loňského roku z týmu odvolán trenér Milan Bubla. Na jeho místo nastoupil Vladimír Jeníček (roč. 1970), bývalý dlouholetý hráč a také již dříve trenér Skalice. V rozhovoru pro Deník Vladimír Jeníček naznačil plány pro jarní část sezóny.
Ve Skalici jste jako hráč i trenér již působil, s jakými pocity se vracíte zpět?
Na trénování jsem se dohodl s panem starostou Löffelmannem. Ve Skalici jsem působil už v době, kdy se postupovalo nahoru. Je to oddíl, který mi přirostl k srdci a proto jsem se tam rád vrátil, když potřeboval pomoc.
Působíte v současnosti ještě jako hráč Jiskry Nový Oldřichov?
V Oldřichově už to byl jen takový „výkřik“. Myslel jsem, že mě to ještě chytne, ale nestalo se. S aktivním hraním už jsem definitivně skončil.
Jak bude probíhat zimní příprava v SK Skalice?
Zapojíme se o tomto víkendu prvním zápasem do zimního turnaje v Děčíně. V sobotu se střetneme s FC Jílové. Jinak budeme trénovat na umělé trávě v Novém Boru a ve skalické tělocvičně.
Do Děčína jedete v plné hráčské sestavě?
Sestavu budeme dávat teprve dohromady. Moc hráčů ve Skalici nezůstalo. Očekáváme dohodu s trenéry Nového Boru a České Lípy, Pavlem Hradiským a Michaelem Šimkem, na postupném posílení našeho kádru z těchto dvou oddílů. Bude se tak dít už v průběhu zimní přípravy.
Jaké máte cíle pro jarní část Krajského přeboru?
Zatím to vypadá, že budeme hrát o záchranu, takže v první řadě je cílem nesestoupit. Stát se může cokoliv, ale plánem pro první 3-4 kola je vymanit se ze sestupového pásma. Do budoucna bychom rádi hráli kolem pátého místa v Krajském přeboru, myslím, že tam by to Skalici slušelo.

Další zprávy z regionu najdete zde