Zajímavé utkání mezi Jestřebím a Dubicí nabídlo úvodní kolo zimního fotbalového turnaje JAKUB CUP.
FC Jestřebí – Dubice 3:1 (1:0)
Dopolední mlha, která chvílemi bránila dohlédnout od jedné brány k druhé, jakoby v úvodu prvního poločasu svazovala hráčům nohy. Vyjma pár náznaků šancí Dubice, avšak bez finální přihrávky, nebyla první čtvrthodinka pro hrstku diváků ničím zajímavá.
Zbytek zápasu už bylo na co koukat. Ve 21. minutě mířil do soupeřovy šestnáctky Barvíř, na její hranici byl faulován a do té doby bezzubé Jestřebí dostalo šanci v podobě pokutového kopu. K míči se postavil František Picek a snadno skóroval. Dubici gól nijak nepoznamenal, nepřestávala tlačit soupeře k jeho bráně a vypracovávala si řadu šancí. Jestřebí muselo dokonce dvakrát hasit gólové nebezpečí zásahem obránců na brankové čáře. Skóre se však neměnilo, poločas skončil 1:0.
Druhá půle byla ve znamení zvýšené aktivity Jestřebí, které, na rozdíl od části první, dokázalo delší dobu Dubici držet na její polovině hřiště. Z výrazné převahy vytěžilo i další gól. V 64. minutě dostal odražený míč na kopačky Ješeta a z 20 metrů vyslal prudkou střelou „plovoucí“ míč za záda brankáře – 2:0.
Následná šance (jedna z mála) Dubice skončila střelou z úhlu těsně vedle pravé tyče. Pravidlo „nedáš - dostaneš“ potvrdil o minutu později zkušený František Picek, který technickou křižnou střelou z kraje šestnáctky překopl skrumáž hráčů včetně brankáře a zvýšil tak na 3:0 pro Jestřebí.
V poslední pětiminutovce „zvonily“ tyče. Nejprve Picek z velkého vápna trefil břevno. Poté se hra přesunula před branku Jestřebí, kde se v poslední minutě zápasu, po závaru a dalším zásahu brankové konstrukce, prodral do zakončení Vokál a prudkou tečovanou střelou dostal míč odrazem od břevna do soupeřovy sítě. Spartak Dubice podlehl po dvou rozdílných poločasech týmu Jestřebí 1:3.
Branky: 21. a 71 Picek, 64. Ješeta - 90. Vokál.

Ohlasy trenérů:

Zdeněk Pětioký (Spartak Dubice): „V prvním poločase jsme si vypracovali více šancí, ale kluci měli smůlu v zakončení. Soupeř vlastně dvakrát vykopával z brankové čáry. Ve druhé půli už to nebylo ono, 10 minut jsme se nedostali z vlastní půlky a záloha prakticky přestala hrát. Jestřebí, ne že by bylo lepší, ale dalo nám lekci z produktivity.“
Emil Ždánský (Jestřebí): „V první půli byla Dubice lepší, my jsme se po jednom letošním tréninku teprve sehrávali. Navíc se těžko k trénování scházíme, někdo je nemocný, někdo v práci, takže ten první poločas byl trochu kostrbatý. Druhý poločas byl z naší strany lepší, ale ještě je co dohánět.“

Další výsledky 1. kola:

FC Nový Bor dorost - FK Františkov nad Ploučnicí 1:2 (84. Zivčák - 70. Trylč, 75. Jahelka). Dynamo Stružnice - Sklo Kamenický Šenov 4:2 (13. a 58. Linhart, 44. Ryšavý, 50. Linhart J. - 24. Doležal, 40. Veduch).