Několik změn během zimní přestávky zaznamenal třetí celek krajské fotbalové I. A třídy FK Cvikov.
Tou největší byla určitě výměna na trenérském postu, kde dlouholetého lodivoda Jiřího Jiráka vystřídal na lavičce Petr Knolle, který měl do té doby na starosti cvikovský dorost.
„Pan Jiří Jirák složil funkci na vlastní žádost. Tento záměr oznamoval již několik měsíců dopředu,“ uvádí v rozhovoru pro Deník předseda FK Cvikov Jaroslav Švehla. „Jsem rád, že se nám podařilo rychle najít nového trenéra v osobě Petra Knolleho a přeji mu v jeho nové roli mnoho úspěchů.“
Určili jste si plány pro jarní část soutěže?
Samozřejmě. Chceme, aby se ve Cvikově hrál krajský přebor. Myslím, že náš tým na postup má, ale nechci nic zakřiknout. Uvidíme, co přinese jaro.
Přijdou nějaké hráčské posily?
Samozřejmě, jednáme o nich. Pokud tým pomýšlí na postup do vyšší soutěže, většinou mu k tomu pomáhají i nové tváře. A to je i náš případ.
Prozradíte, kdo by to měl být?
Jednání ještě probíhají, proto ještě nemůžu říct konkrétní jména. Ale posily určitě přijdou, protože potřebujeme doplnit kádr o dva hráče, kteří nám po podzimu bez náhrady odešli.
Bez náhrady?
Ano, protože směrnice jsou v našem fotbale takové, že pokud hráč odejde do zahraničí bez písemného souhlasu mateřského klubu, musí se jeho registrační průkaz odevzdat na ČMFS, a když se pak fotbalista vrací zpět do republiky, je nadále kmenovým hráčem oddílu, z kterého odešel.
O koho ve vašem případě jde?
Jedná se o dva fotbalisty základní sestavy, kteří v našem mužstvu stabilně nastupovali. Jmenovitě Aleš Urban a Jiří Jirák mladší. Ti se rozhodli, že s námi sezonu nedokončí a proti vůli cvikovského klubu odešli hrát fotbal do německého příhraničního městečka. Přitom Aleš je velmi talentovaný hráč, o něhož měla zájem divizní mužstva.
Tak šli asi za lepším…
Po fotbalové stránce určitě ne, protože tým je účastníkem poslední německé třídy. Víte, pokud by to byla pro ně cesta vzhůru a šli by do klubu, který je na úrovni minimálně naší krajské soutěže, pak bych neřekl ani slovo, ale v takovémto případě to beru jako podraz.
Chystáte nějaké další změny?
Určitě. Každý rok se snažíme vylepšovat fotbalový areál. Vloni jsme rekonstruovali turistickou ubytovnu, která našemu klubu už slušně vydělává. Povedlo se nám taky pro diváky přebudovat tribunu a objekt pro občerstvení. Podařilo se nám také získat 100tisícovou dotaci z ČMFS, takže v letní přestávce plánujeme pořídit automatický zavlažovací systém hlavního hřiště.
Cíle cvikovského A–týmu jsou tedy jaké? Postup do krajského přeboru?
Jednoznačně! Všechno ostatní by bylo pro Cvikov zklamání.

Další zprávy z regionu najdete zde