Fotbalista Roman Leitner přestupuje z České Lípy do Vratislavic! Ve středu večer se na tom dohodly oba zmiňované kluby, které však výši odstupného za hráče tají.
„Roman si přál odejít, a tak jsme mu nebránili. Myslím si, že obě strany mohou být s realizací přestupu spokojené,“ řekl ve středu večer Deníku vedoucí českolipského A-týmu Josef Košta. Ten zároveň potvrdil, že přestupní lístky s dodatkovou smlouvou, kde má být zahrnuta klauzule, že Leitner v obou jarních mistrovských zápasech (22. března v podzimní dohrávce a 14. června v odvetě) nesmí proti Č. Lípě nastoupit, budou podepsány ještě tento týden.
„Nyní musíme najít za Romana adekvátní náhradu do útoku,“ dodal J. Košta.
K dohodě o přestupu došlo až nečekaně rychle, a to i přesto, že se bývalý ligový hráč Liberce s českolipským koučem Michael Šimkem nerozešel právě v dobrém: po utkání s Brozany mu měl kouč sdělit, že už s ním pro další období nepočítá.
„To není pravda. Dočetl jsem se o tom až z Deníku,“ reagoval včera Roman Leitner. „To já jsem po Brozanech panu Koštovi řekl, že jsem hrál za Lípu naposledy a že chci odejít jinam,“ zdůraznil hráč.
Takže s přestupem do Vratislavic spokojený?
Momentálně ano, protože už od prosince, kdy pan Šimek do Lípy přišel, jsem otevřeně říkal, že pod ním hrát nechci. Ale kvůli panu Koštovi a Frankovi jsem zůstával. Jinak to ale pro mě byly dva ztracené měsíce.
Ale trenér Šimek vás ještě v lednu veřejně chválil za zodpovědný přístup k tréninkům i zápasům.
Vždyť jsem taky dělal všechno, co mi řekl, poctivě jsem makal. Ale já na slova chvály nedám.
Tak co vlastně proti Šimkovi máte?
Víte, ono se to táhne už od té doby, co mě vyhodil z Nového Boru. (prosinec 2006 – pozn. red.) Před tím jsem pod ním působil ve Varnsdorfu, kde mezi námi problémy nebyly. Ale už je to pryč. Nyní se chci soustředit na výkony v dresu Vratislavic.
Proti České Lípě ale nenastoupíte…
To vím a je mně to jedno. Ale i tak to budou zajímavé zápasy…
Budete spoluhráče z Vratislavic proti Lípě nějak hecovat?
Ne, ne… Proč? Já proti klukům z Lípy nic nemám. Byla mezi námi dobrá parta a já mužstvu přeju, aby postoupilo do divize.
Myslíte, že současný kádr na postup má?
Myslím, že ano. A pokud se podaří kádr doplnit o tři čtyři hráče, tak určitě.