Fotbalista Lukáš Půlpán je odchovcem České Lípy a v současné době se pod vedením kouče Michaela Šimka připravuje na blížící se jarní odvety v KP.
„V Lípě jsem spokojený. Hraji zde již od přípravky a v A-týmu působím již pátým rokem, tedy když pominu půlroční hostování na podzim roku 2004 v Novém Oldřichově,“ říká hráč. „ Jsem hlavně rád, že můžu hrát za Českou Lípu, protože stále studuji vysokou školu a dojíždět ještě někam za fotbalem by mi činilo velké problémy.“
Máte jisté místo v A– týmu?
Pravda je, že každým rokem bojuju o to, abych v áčku zůstal a nebyl přeřazen do béčka, protože přicházejí noví hráči na hostování či na přestup, ale vždy jsem se s tím popral a v týmu vydržel. Věřím, že pár let zde ještě vydržím. Minimálně do ukončení studia.
Cíl vedení FK pro jarní část je postup do divize. Podaří se to?
Soutěž máme krásně rozjetou. Dokonce přesně tak, jak jsme chtěli. Jsme první s dvoubodovým náskokem a ještě se zápasem k dobru. První cíl je tedy splněn. Ten druhý bude těžký, ale po zimní přípravě, kterou jsme prodělali pod trenérem Šimkem, dovedeme do zdárného konce taky. Já už byl u postupu do divize v sezoně 2003/2004 a pevně věřím, že letos to bude postup podruhé, protože mužstvo na to určitě má.
Parta mezi spoluhráči je dobrá?
Je, protože jdeme všichni za stejným cílem. V kabině jsou dány zákonitosti, které se dodržují bez výjimek. Ale tak to chodí asi všude.
Co říkáte na nečekaný odchod Leitnera do Vratislavic? nebude ho tým postrádat?
Roman je dobrý fotbalista a to, jestli bude chybět, ukáže až čas. Ale každý je nahraditelný.