Víkendový program ve fotbalové divizi a krajském přeboru vyplní i dva zástupci našeho okresu.
Nový Bor hostí od 15 hodin rezervu Sokolova a Česká Lípa zajíždí k podzimní dohrávce do Vratislavic, resp. na umělý trávník do Doubí.
Možná přímo klíčová pro další vývoj v krajském přeboru bude dnešní konfrontace českolipského mužstva s Vratislavicemi.
Proč právě klíčová?
Odpověď je jednoduchá: pokud se hostům podaří přivézt tři body, jejich bodový náskok na čele tabulky před druhou Višňovou naroste na pět a před ambiciózním Českým Dubem na sedm bodů. V opačném případě zůstane bodový odstup neměnný. Ba co víc, případný neúspěch svěřenců Michaela Šimka může nahlodat psychiku hráčů pro další jarní kola.
„Vyhrát nemusíme, ale měli bychom,“ odpověděl v týdnu na jednu z otázek při on–line rozhovoru dnes už nový předseda klubu Tomáš Karlík.
Lídr soutěže by skutečně vyhrát měl. Už jen z toho důvodu, že usiluje o postup a při pohledu na tabulku je favoritem: rozdíl 11 bodů je toho důkazem.
Jenže pozor!
Ani Vratislavice přes zimu nezahálely a svůj kádr poměrně posílily. „Na jaře chceme vybudovat mužstvo, které v příští sezoně bude bojovat o divizi,“ potvrdil zkušený fotbalista Loman Leitner, jenž do týmu z Liberecka přišel nedávno právě od Ploučnice. Podle dohody mezi oběma kluby ale proti Č. Lípě nenastoupí.
Českolipský trenér Michael Šimek Vratislavice sledoval minulý týden v pohárovém střetnutí s VTJ Ještěd. „Mají poměrně dobrou stoperskou dvojici Melka, Rampáček, a kvalitní záložní řadu. Ale v útoku příliš nebezpeční nebyli,“ všiml si lodivod. „Musíme si ale dávat pozor na jejich standardní situace.“
Jak se tedy Českolipští na první jarní duel připravili? „Doufám, že dobře. A těšíme se. Motivace a odhodlání uspět klukům nechybí, což je důležité. Taktika? Hrát aktivně, zalezlí rozhodně nebudeme, tím by se naše síla neprověřila,“ potvrzuje kouč a na závěr dodává: „Máme sice poměrně úzký, ale zato dobrý kádr. Jsem moc rád, že se podařilo našemu klubovému vedení získat útočníka Aliho Osumana a také obránce Jana Koželuha z Doks. Oba dodají mužstvu potřebnou kvalitu.“
Zda se kvalita projeví už dnes proti Vratislavicím, to ukáže až samotný souboj, který od 15 hodin zahájí hlavní rozhodčí Vachek.
Pravděpodobná sestava FK Česká Lípa: Dvořák (Řezáč) – Pohorský (Koželuh), Silný, Hapiák, Rataj – Rašín, Kolegar, Benc, Buryánek – Osumunu, Půlpán (Brož, Čonka, Kincl, Horáček).