I když byl v sobotu druhý jarní den, počasí si to neuvědomilo a svým předchozím sněžením donutilo mužstva Nového Boru a Sokolova B odehrát zápas na umělé trávě.
Kdo si s tímto terénem lépe poradil? „Vzhledem k umělému terénu a menšímu hřišti rozhodovaly osobní souboje, ve kterých byli domácí agresivnější než my a to právě asi rozhodlo,“ konstatoval trenér hostí Stanislav Purkart a dodal: „Domácí do toho dali více osobní odvahy a právě před tím jediným gólem zápasu zvládli dva osobní souboje. Vyhráli zaslouženě.“

Nový Bor – Sokolov B 1:0 (0:0)

Nejenom však osobní odvaha v soubojích rozhodla o vítězství domácích, ale také kvalitní práce obranné čtveřice a nesmíme zapomenout i na Podolského, který na postu defenzivního záložníka odvedl slušnou práci. „Sokolov měl výškovou převahu, ale naši stopeři spolu s Kamilem Podolským víceméně vyřešili všechny vysoké balóny,“ řekl trenér Pavel Hradiský. „Obrana hrála na sto procent a i brankář Szabo nás podržel, když dvakrát včas vyběhl do skrumáže pro centr.“
Ať se nám to líbí nebo ne, diváci hodnotí zápas především z hlediska ofenzivní činnosti mužstev a s tím souvisejících brankových příležitostí a toho bylo pomálu. „Nijak líbivé utkání to nebylo,“ zhodnotil zápas Stanislav Purkart.
Do prvních náznaků šance se dostal ve 13. minutě Finklár, který byl v minulém zápase vyloučen, ale jeho rána z voleje byla nepřesná. O dvě minuty později ukázal dobrý průnik útočník Donát, ale byl z toho jen roh.
Jediná nebezpečná střela hostí v prvním poločase (20.) neměla přesnost. Nic nevzniklo ani z průniku Žaby (35.) a Donátovy hlavičky (41.). To bylo v první půli vše, co aktéři zápasu v ofenzivní části předvedli. „V prvním poločase nám chybělo více aktivity směrem dopředu. Chybělo tam trochu více mezihry. Při tréninku je to paráda, na jeden dotek, na dva, ale při zápase to nedokážeme zúročit,“ řekl Pavel Hradiský.
Jestliže v první půli se snažil hru domácích rozhýbat především Finklár, v druhém poločase se o to pokoušel Žaba, který byl u dvou šancí Novoborských hned po změně stran. Ve 48. minutě utekl po lajně, ale následný centr pak přetáhl. Dvě minuty na to začal akci, kterou ale Donát se Šestákem zbytečně překombinovali.
Na podzim se občas stávalo, že zápas vzal do svých rukou (tedy spíše nohou) Petr Silný a jako správný kapitán rozhodl o výsledku. Včera se něco podobného povedlo jeho jmenovci Šafářovi.
Nejdříve ještě jeho centr byl pro Donáta moc vysoký, ale v 68. minutě vyslal z 25 metrů krásnou střelu, se kterou hostující brankář nemohl nic dělat – 1:0.
V 78. minutě vyslali hosté na Szaba nepříjemný oblouček, ale on si s ním poradil. Nový muž na hřišti Hladík šel sám na branku, ale hostující gólman proti jeho střele skvěle zakročil.
V 85. minutě opět pronikl k brance hostí Žaba, avšak s jeho střelou si sokolovský brankář také poradil. Dvě minuty před koncem vyslali hosté střelu, která však šla nad. A když ani v poslední minutě Sokolov nic nevytěžil z rohu (Szabo v klidu vyboxoval), mohli se domácí radovat z první letošní výhry.
„Je to pro nás důležité vítězství. Potřebovali jsme v každém případě vyhrát, abychom měli klid do dalších zápasů. Škoda, že jsme nedali druhý pojišťovací gól. Mohlo to být v klidu. Takhle jsme se v závěru trošku klepali, jako každé mužstvo, které vede 1:0,“ řekl na závěr Pavel Hradiský.

Branka: 68. Šafář.
Rozhodčí: Pospíšil. Žl. k.: 1:0. Diváci: 110.
Nový Bor: Szabo – Krasnický, Novotný, Štálík, Šafář – Finklár, Šesták, Podolský, Žaba – Havlásek, Donát. Trenér Pavel Hradiský.