První kolo odvet v nižších fotbalových soutěžích by se mělo odehrát o víkendu, ale počasí se staví jaksi proti.
V krajském přeboru nemají nejlepší pocity ze stavu hřišť ve Višňové, kde má hrát Pěnčín, podobně je tomu v Hejnicích (zde hrají Semily). Český Dub odhraje zápas Hrádkem na umělém povrchu v Doubí, Česká Lípa s VTJ Ještěd Liberec rovněž, ale v N. Boru.
V I. A třídě se bojí o trávu právem v Nové Vsi (Velké Hamry), ve Cvikově (Ruprechtice) a Dětřichově (Lomnice). Pěnčín–Turnov B pojede za Zásadou do jabloneckých Břízek na „umělku“, Stráž n. N. bude hrát s Novým Oldřichovem v Novém Boru.
I. B třída nezačne zcela jistě v Hodkovicích (Bukovany) a Chrastavě (Heřmanice). O osudu utkání Staré Splavy – Habartice a Dubice – Frýdlant se rozhodne dnes kolem dvanácté hodiny.
A jaká je situace na úrovni okresních soutěží? Bídná…
Sportovně–technická komise OFS v České Lípě (STK) totiž odložila zápasy úvodního jarního kola ve všech třech třídách (OP, III. a IV. třída OS).
„Na mnohých místech jsou hřiště silně podmáčená, proto jsme se v týdnu rozhodli, že zápasy přeložíme na prvního a osmého května. Tyto termíny jsou rozloženy do dvou dnů proto, aby se všechna utkání rovnoměrně obsadila delegovanými rozhodčími,“ sdělil Deníku sekretář STK Ladislav Zahrádka.
Odložen ovšem nebude sobotní souboj II. třídy mezi Dolní Libchavou a Žandovem, který se zrealizuje po dohodě klubů na umělé trávě v Novém Boru (10.30), ani duel III. třídy Loko Č. Lípa – Blíževedly (15.00, UMT v Mimoni). A podle včerejších informací by se mělo ve stanoveném termínu (neděle v 15 hodin) odehrát i střetnutí Okna – Dubnice (III. třída).
„Jistě, pokud se oddíly stačily dohodnout, že je terén regulérní a utkání se může sehrát, pak nám to nevadí. Domácí klub ale musí co nejdříve kontaktovat předsedu rozhodcovské komise Ladislava Böhma, jenž rozhodčí na zápasy deleguje,“ vysvětlil Ladislav Zahrádka.
Jak už bylo předesláno, odloženo nebude sobotní dopolední střetnutí II. třídy mezi D. Libchavou a Žandovem.
Zeptali jsme se hrajícího trenéra Marka Tomíčka, jak se osmý celek tabulky na jaro připravil.
„V pohodě. Kádr z podzimu zůstáva beze změn, pouze z hostování ve Starých Splavech se vrátili Durdil a Šiner. Zimní příprava proběhla na turnaji v Mimoni, kde se nám povedla zejména utkání s Mimoní B (4:3), Brništěm (4:0), Novinami (5:0) a Kamenicí (0:0),“ říká kouč zkušeného celku z předměstí České Lípy, který má na svém kontě 17 bodů.
„Po skončení jara se chceme určitě umístit mezi první pěticí,“ odpovídá na otázku ohledně jarních ambicí Marek Tomíček.
Kádr Dolní Libchavy: Macek, Kopřiva, Tomíček, Rada, Havelka, Nešický, Matějíček, Pocar, Durdil, Koros, Šiner, Kukal, Beitl, Los, Marek, Ješeta, Skořepa, Lebduška Pavel, Lorenc, Kostuň, Drahotský. Trenér Marek Tomíček.