Arsenal B porazil Splavy 3:2

Česká Lípa - Úvod utkání patřil hostujícímu mužstvu, které šlo již v 9. minutě do vedení.

29.10.2008

Štikar se snaží zastavit akci Šimáčka.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Po centru Habela se z hranice vápna mezi tyče trefil Chlumecký – 0:1. Českolipskému týmu se v prvním poločase nedařily přihrávky, soupeř byl pohyblivější a měl více šancí. Naproti tomu Lípa si vážnější šanci nevytvořila. Trenér domácích Najman k tomu řekl: „ První poločas se soupeř velice dobře bránil. My jsme byli bez pohybu, nemohli jsme se prosadit proti dobře organizované hře soupeře.“

Ve 35. minutě se blýskl svým zákrokem Chadraba, který zlikvidoval nájezd Habela. To se mu nepovedlo o šest minut později, kdy nedosáhl na střelu z Habelovy hlavy po rohovém kopu – 0:2. Domácí nekapitulovali a jejich nejzkušenější hráč Obajdin zavelel k obratu svým gólem ze 43. minuty, kdy z osmnácti metrů prostřelil gólmana Halgaše – 1:2.

Ve druhém poločase domácí zlepšili pohyb a měli i šance. V 46. minutě se blýskl svým zákrokem Halgaš, když vychytal nebezpečnou střelu Žárského. Stejně dopadl i Šimáček. Vyrovnání se domácí dočkali v 63. minutě po střele Žárského ze střední vzdálenosti – 2:2. O tři minuty později zajistil tři body pro domácí Picek, který poslal míč za záda nešťastného Halgaše z hranice vápna – 3:2. Poté zahrozil Obajdin z trestného kopu, jenže Halgaš stál na svém místě. Do konce utkání se hosté snažili o srovnání, ale obrana domácích pracovala dobře a nepřipustila ztrátu bodů.

Trenér Najman k tomu dodal: „ Prohrávali jsme dva nula, potom se nám podařilo v závěru první půle snížit. V druhém poločase byla z naší strany hra lepší. Byli jsme aktivnější v pohybu, napadání a hlavně jsme dokázali zápas otočit a přivést ho do vítězného konce.“

Branky: 41. Obajdin, 63. Žárský, 65. Picek - 9. Chlumecký, 41. Habel. Rozhodčí Vokřínek, ŽK 2:2, 110 diváků. Domácí: Chadraba - Pohorský, Rataj, Picek, Jantač - Půlpán, Obajdin, Žárský, Burian ( 77. Metelka) - Šimáček, Malinský (46. Mikysa). Hosté: Halgaš – Šiner, Jelínek, Štikar, Miler, Treutner, Zdich (81. Vaněk), Pergl, Chlumecký, Habel ( 60. Vovčuk), Balvín (66. Vidner).

I.B třída Západ

12. kolo: Hodkovice-Jablonné 1:8 , Bukovany-K.Studánka 4:0, Rozstání-Chrastava 4:2 , Heřmanice-Nové Město 5:1, Valtinov-Habartice 2:1, Rynoltice-Frýdlant 3:2.

29.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Vizualizace průtahu. Projekt by významně pomohl snížit dopravní zatížení centra města. Část obyvatel Mimoně ale záměr odmítá.

Občané Mimoně dali v referendu průtahu městem jasné NE

Politolog Jan Kubáček.

Politolog Jan Kubáček říká: „Kroužkování nakazilo i ODS“

Kolaps hráčů FBC ve třetí třetině způsobil debakl

Praha – Dvě třetiny nedělního zápasu v rámci 9. kola florbalové Tipsport Superligy drželi hráči České Lípy s jedním z dalších favoritů nejvyšší mužské soutěže nadějný výsledek.