Fotbalisté Nového Boru museli v divizním utkání proti zachraňujícímu se Litvínovu v obou poločasech dotahovat jednogólové manko. Na konečných 2:2 se jim podařilo vyrovnat až 6 minut před koncem, a tak není divu, že Litvínovští, kteří jeli do Nového Boru s jasným cílem bodovat naplno, s remízou spokojeni nebyli. „S bodem určitě spokojený nejsem. V utkání jsme dvakrát vedli. Ke konci utkání jsme si vedení už měli uhlídat,“ litoval zejména vyrovnávací branky trenér hostů Vratislav Havlík. Nový Bor, který sezonu už nejspíše dohraje v klidných vodách horní poloviny tabulky, také nešel do utkání bez touhy po vítězství. „Soupeř hraje o záchranu, hraje o všechno a potřeboval tu vyhrát. My jsme naopak chtěli vyvrátit spekulace, že jim to necháme. Chtěli jsme zvítězit, ostatně jako v každém zápase,“ řekl po utkání kouč domácích Pavel Hradiský a dodal: „Nicméně jsme za stavu 2:2, ve snaze dát třetí gól, až nesmyslně otevírali hru, čímž se soupeř dostával také do šancí.“
Ofenzivní hru Litvínova, který zaslouží uznání za velice bojovný výkon, tvořily z velké části dvě francouzské posily, Teixeira a Khir, které jsou v severočeském týmu na hostování z nedalekého Mostu. „Oba nám určitě ve hře hodně pomohli. Bohužel Teixeira je čerstvě po zranění a nepředváděl naplno to, co v něm je,“ upozornil trenér Havlík, že technický záložník je schopen ještě lepších výkonů. A byl to právě jeho krajan, kdo otevřel již ve 2. minutě skóre. Khir dostal, nikým nehlídaný, přihrávku do velkého vápna a z deseti metrů trefil šibenici Chadrabovy branky. Rychlý gól Novoborské zaskočil. Nebyli schopni delší kombinační hry a veškeré útoky se snažili zakládat dalekonosnými centry. „Branka v první minutě nás hodně srazila,“ uznal po zápase Pavel Hradiský a dodal: „Hrát míče vzduchem rozhodně nebyl záměr. Chceme hrát po zemi, ale v prvním poločase nám soupeř takto hrát moc nedovolil. Proto hráči zkoušeli dlouhé balóny…“ Naštěstí pro domácí Litvínov hodně fauloval a umožňoval zejména Finklárovi rozehrávat řadu standardních situací z různých míst okolo soupeřovy šestnáctky. A z jedné takové vzešlo i vyrovnání na 1:1. Na jeho centr si nejvýše vyskočil Štálík a hlavou mířil přesně do odkryté části brány. Srovnat mohl Nový Bor už dlouho před tím, ve 13. minutě, ale po dvou střeleckých pokusech Finklára neproměnil gólovou dorážku nikým neatakovaný Donát.
Do druhého poločasu vstoupil lépe opět Litvínov. Střela Stožického dala nejprve vyniknout brankáři Chadrabovi a rána Teixeiry po chvíli napnula boční síť novoborské brány. Dále se hra vyrovnala a přelévala se ze strany na stranu. Své slibné příležitosti neproměňovaly oba týmy až do 76. minuty, kdy se podruhé radovali hosté. V pravý čas na pravém místě byl Semenec. Minutu po svém příchodu na hřiště odměnil trenérovu důvěru, vlítl do šestnáctky a ve skrumáži hráčů pálil přesně k levé tyči Chadrabovy svatyně – 1:2. „Je to tam!!“ vybuchl v té chvíli nadšením jediný fanoušek Litvínova na tribuně a hnal se radostně k hřišti. Jeho nadšení ale trvalo jen 8 minut. Druhé vyrovnání přišlo po rohovém kopu domácích. V následném závaru před gólmanem Poloprutským doputoval míč až k volnému Donátovi a ten se nemýlil – 2:2. „Po rohu přišlo špatné vyběhnutí gólmana. Byla to škoda, měli jsme si už pohlídat vedení do konce,“ litoval po zápase trenér hostů Havlík. Štěstěna mohla v samém závěru ještě zvrátit vítězství na jednu z obou stran, ale novoborský Věchet ani litvínovský Svoboda své šance už neproměnili.
FC Nový Bor – FK Litvínov 2:2 (1:1)
Branky: 36. Štálík, 84. Donát – 2. Khir, 76. Semenec; rozhodčí: Kořínek – Tereba, Kovařík. ŽK 4:4. Diváků 150.
Nový Bor: Chadraba - Štálík, Podolský, Novotný, Šafář – Finklár, Kovařík, Jeřábek, Donát - Žaba, Věchet.
Litvínov: Poloprutský – Svoboda, Pošusta, Košťál, Christov, Ihracký, Mai, Pour, Teixeira, Khir, Stožický.