Na podzim totiž s ním prohráli 0:5 a navíc jim styl Severočechů už dlouhou dobu nesedí. Tentokrát ale už jim body nedali.

SK Rakovník - Nový Bor 3:1 (1:1)

Do duelu vstoupili za tropického vedra lépe domácí a už ve 4. minutě se radovali z vedoucího gólu, když Vaidišův načechraný centr našel před brankou hostů hlavu Fraňka, a ta mířila přesně – 1:0. V 11. minutě musel ukázat své umění rakovnický brankář Šíma, který měl plné ruce práce s povedeným volejem Šafáře.
O několik desítek vteřin později ale už byl na hlavičku Věcheta krátký a brankový účet byl srovnán – 1:1. Po čtvrthodině hry patřil potlesk 250 diváků Mrázkovi, ale i novoborskému strážci svatyně Chadrabovi, který bombu domácího záložníka vyrazil. Ve 20. minutě předvedli Rakovničtí krásnou kombinační akci v podání tria Hertl – Mrázek – Franěk, ale Chadraba nedovolil, aby měla gólové zakončení.
Na další šanci si publikum muselo počkat do 37. minuty, kdy Mžourek utekl obráncům soupeře, ale své sólo zakončil střelou do kolena brankáře. Poté ho vystrašil ještě Hertl, jehož trestný kop zpoza vápna těsně minul tyč.
I vstup do druhého dějství se rakovnickému týmu povedl znamenitě. Výsledkem jeho náporu byla v 50. minutě penalta, nařízená za sražení Fojtíka. Její exekutor Franěk poslal míč přesně k tyči – 2:1.
Poté pálící slunce vystřídaly olověné mraky, z nichž se spustil liják, doprovázený hromobitím a místy i kroupami. Hřiště se zanedlouho změnilo v močál.
Ten však hostům nevadil a snažil se o smazání brankového manka. V 57. minutě sice dopravili míč za Šímova záda, ale pro předcházející faul na Hájka nebyl gól uznán. Krátce nato Franěk parádní uličkou nabídl velkou příležitost zapsat se do listiny střelců Isteníkovi, tomu se však meruna sklouzla po kopačce a stala se lehkou kořistí brankáře.
Naopak v 68. minutě měl obrovskou šanci novoborský Podolský, ale na malém vápně se mu míč zapletl mezi nohama a Šíma mu ho vzal. Vzápětí pak ještě musel likvidovat nebezpečný projektil Věcheta. Z protiútoku pumelice Fraňka z rohu velkého vápna o necelý metr minula vzdálenější tyč. V 71. minutě Franěk v pokutovém území Severočechů nejdříve zahrál na housle obránci a pak vyzval Isteníka k navýšení skóre. Ten ale tutovku zahodil – z malého vápna pálil nad břevno.
O pojistku na vítězství se v 77. minutě postaral Mrázek, který přesný rohový kop Hertla hlavou nasměroval do novoborské sítě – 3:1. Další branku ještě mohl přidat Krejčí, kterého na malém vápně centrem od rohového praporku našel John, ale v záklonu mířil mimo brankovou konstrukci. Tři minuty před koncem zápasu ještě vysoký Jeřábek přehlavičkoval vyběhnuvšího Šímu, ale kvůli ofsajdu branka neplatila. Pak ještě dal o sobě nechvalně vědět kapitán Severočechů Podolský, který s červenýma očima skolil pronikajícího Fraňka, ale sudí Tereba byl milosrdný a ukázal mu jen žlutou kartu.
N. Bor: Chadraba – Novotný, Podolský, Štálík, Šafář, Finklár, Kovařík (50. Havlásek), Žaba, Donát (86. Tóth), Jeřábek, Věchet.

Divize B
27. kolo:
Kladno B-Chomutov 1:0, Vltavín-Český Brod 4:2, Litvínov-Brozany 5:0, Hazlov-Měcholupy 1:1, Libiš-Most B 1:2, Sokolov B-Bohem. B 3:0, Jirny-Teplice B 6:0, Rakovník-Nový Bor 3:1.

1. Kladno B  28 16 7  5 53:28 55
2. Jirny  26 17 2  7 62:34 53
3. Vltavín  27 14 9  4 38:15 51
4. Chomutov  28 14 5  9 52:34 47
5. Teplice B  27 12 8  7 46:34 44
6. Nový Bor  27 13 4 10 41:33 43
7. Most B  28 13 3 12 55:59 42
8. Rakovník  27 12 3 12 42:52 39