„Řekl bych, že jsme byli o malinko lepší, ale utkání bylo jinak vyrovnané. Fotbal však neměl moc dobrou úroveň. Bylo to spíše o bojovnosti…,“ řekl trenér Bukovan Jakub Ujka. Rynoltice, které měly před víkendovým kolem stejně bodů jako Bukovanští, přitom od začátku zápasu jasně ukazovaly, že chtějí souseda z tabulky nechat odjet bez bodu. Prvních 20 minut hry měly pod kontrolou. Jejich největší šance přišla po přímém kopu. Tvrdou střelu Podešva sice vyrazil, ale na dorážku, která mířila těsně vedle, jen přihlížel.

Po půlhodině hry se nicméně karta otočila, Bukovany se z defenzivy vymanily a začaly být nebezpečné i v útoku. Otevřít skóre mohl například Hlubůček, který se ocitl po centru Sedláka sám před gólmanem, ale minul.
Rozhodující moment utkání přišel až po přestávce. Hovorka potáhl míč po pravé straně, přihrál Janu Ujkovi, a ten prodloužil na Bártu. Bukovanský útočník se opřel do balónu na hranici velkého vápna a po zemi obstřelil gólmana domácích – 0:1. Bárta nemusel zůstat jen u této trefy. Pojistit vedení mohl hned dvakrát. Poprvé se sám šikovně uvolnil, ale při pokusu o střelu špatně trefil míč. Podruhé se dostal k míči po akci Lukáše Svobody a z malého vápna přestřelil branku domácích.

Rynoltice gól do kolen neposlal. Naopak. Dokázaly si vytvořit tlak, ze kterého vzešly i slibné šance. Jednomu z domácích se dokonce podařilo překonat i brankáře Podešvu, jeho střelu z velkého úhlu, která mířila mezi tyče, však odkopl Samek. Bukovanskou síť rozvlnily Rynoltice až v 94. minutě z těsného ofsajdového postavení. Hráči se sice ještě pokoušeli domoci gólu u rozhodčích, ale marně. I jejich fanoušci se shodli na tom, že branka správně nebyla uznána.
„Tyto cenné body bychom chtěli určitě potvrdit vítězstvím v příštím kole doma s Frýdlantem. Je to hratelný soupeř a bude záležet jen na tom, jak budeme hrát my,“ předeslal na závěr Jakub Ujka.

Sokol Rynoltice - Družba Bukovany 0:1 (0:0)

Branka: 60. Hovorka. Rozhodčí: Ouředník – Kadlec, Poschko. Sestava Bukovan: Podešva – Vetešník, Samek, Valta (60. Švitorka), L. Svoboda – Jeřábek, Jan Ujka, Hovorka (70. P. Svoboda), Hlubůček – Bárta, Sedlák (85. Fulier).