Řada otázek a odpovědí bude čtenáře a fanoušky jistě zajímat.
Hlasování o názvu klubu se u fanoušků setkalo s velkým zájmem. Můžete prozradit, jaký název u nich vyhrál, a zároveň ujasnit kritéria, která o konečné verzi rozhodla?
Ano, tak velký zájem jsme ani neočekávali. Různou formou se do hlasování zapojilo až na jeden tisíc lidí. Články o novém názvu shlédlo na stránkách Deníku a klubu dohromady na tři tisíce čtenářů! To jsou čísla, která vypovídají o zájmu o českolipský fotbal a nemohou zůstat bez odezvy, a proto mohu konstatovat, že nový název společnosti, která bude provozovat českolipský klub zní : ARSENAL ČESKÁ LÍPA s.r.o. Nyní je vše ve stádiu schvalovacích procesů, jak na OR, tak na ČMFS.
Prozradíte plány a cíle, které byste společně s vedením klubu chtěli v budoucnu naplnit?
Jsme toho názoru, že fanoušci a veřejnost nás budou stejně v prvé řadě posuzovat ne podle názvu, ale podle sportovních výsledků. Netajíme se tím, že máme ambice posunout náš klub v brzké době ještě o patro výš, tedy do ČFL. Zdali se to podaří za rok nebo déle, o tom nemá cenu spekulovat, neboť je to sport a adeptů na postup bude každý rok více. V každém případě je to náš cíl.
Mluví se o tom, že z N. Boru do Lípy přijde většina hráčů. Můžete být už konkrétní a říci jejich jména?
Z Nového Boru by měla přijít do České Lípy skupina hráčů, kteří v Novém Boru působili na základě toho, že je do klubu přivedl pan Jakoubek. Jedná se asi o 10 až 12 fotbalistů, dále o hráče, kteří působili v jiných klubech na hostování.
Dají se očekávat nějaké zásadnější změny, ať už ve vedení klubu, či na postech trenérů?
Klub bude fungovat jako každá jiná obchodní společnost a vzhledem ke své právní formě bude vedena jednateli. V současné době jsou jimi pánové Roman Hejna a Tomáš Karlík. Ti zároveň budou vykonávat funkce sportovního ředitele, resp. výkonného ředitele. Dále bude mít klub sekretáře, jímž bude pan Miroslav Dvořák, šéftrenérem mládeže bude trenér s profilicencí UEFA pan Martin Hamada. Co se týče realizačního týmu A–mužstva , tak ten se stále tvoří.
Od nové sezony se bude hrát v České Lípě také 2. hokejová liga. Nebude to ohledně divácké návštěvnosti silná konkurence?
Jsem skutečně rád, že se v našem městě budou hrát dvě kvalitní sportovní soutěže. Nemyslím si, že bychom si nějak konkurovali, jelikož diváci budou chodit tam, kde se bude provozovat dobrý sport, a já doufám, že to bude na obou frontách. Já osobně se na hokej velmi těším a hokejistům budu fandit, jelikož jsem hrdý na to, že jsem z České Lípy.
Dnes hraje A-tým poslední zápas sezony. Mohou se diváci těšit na nějaká překvapení, jež se dají očekávat při oslavách postupu do divize?
Věříme, že diváci se s naším týmem přijdou rozloučit v co nejhojnějším počtu. V jeho úvodu se s aktivní kariérou slavnostně rozloučí dlouholetá opora Martin Hapiak. V přestávce utkání pak proběhne slíbené losování výherců naší soutěže „Pojmenuj si svůj klub“. Vítěz se tak může chystat na cestu do Londýna na utkání naší reprezentace.