V minulém kole si Česká Lípa přivezla jednogólovou porážku z Kladna. „Dnes jsme chtěli tu prohru napravit, ale zároveň jsme si byli vědomi kvalit Litvínova, který má ve svém kádru bývalé ligové hráče. Tu minulou porážku jsme si vyříkali. V týdnu jsme se poctivě připravovali a v tomhle zápase jsme ukázali, že nám fotbal v České Lípě není lhostejný“ řekl v sobotu po zápase trenér domácích Pavel Hradiský.

Arsenal Č. Lípa – Litvínov 4:0 (3:0)

Do 27. minuty by málokdo tipoval, že Litvínov odjede se čtyřgólovým přídělem. Za zmínku stojí snad jen střela Novotného do brankáře a hezká akce Obajdina s Finklárem, jehož přihrávku však před Věchetem odvrátil hostující obránce na roh.
V té zmiňované minutě připravil Obajdin míč Finklárovi, který otevřel skóre utkání. „Dvacet minut jsme se rozhýbávali. Pak ale přišla ta gólová akce a už to z nás spadlo.“
Obajdin v tomto zápase ukázal, proč ho Arsenal kupoval. Zásoboval své spoluhráče chytrými přihrávkami, jako např. v 31. minutě, kdy míč naservíroval Věchetovi, který se nemýlil – 2:0.

Ve 39. minutě bylo před domácí brankou horko, jenže brankář Meier ve spolupráci se Šafářem nedopustili snížení skóre. To se naopak zvyšovalo po krásné akci Podolský, Finklár, Věchet na 3:0.
„V kabině jsme si řekli, že nepustíme soupeře do nějaké šance, což se nám podstatě povedlo a budeme je trestat z brejku. Dali jsme však bohužel už jen jeden gól.“ Ten gól padl v 57. minutě, když domácí zahrávali nepřímý kop po předešlé malé domů hostí. Podolský míč napálil a bylo to 4:0.
Tři minuty předtím předvedl Věchet pěknou individuální akci, když prošel mezi dvěma obránci, ale nakonec z toho byla jen střela do boční tyče. Litvínov se ve druhém poločase nedostal do žádné výrazné šance, což svědčí také o dobré práci českolipské defenzívy.

„Je to pěkný nářez, co se týká výsledku. Domácí vytěžili z minima maximum. A také hráli srdcem. Nepočítal jsem souboje, přesto bych řekl, že devadesát soubojů o balón vyhrála Lípa. A to hrálo hodně velkou roli,“ zhodnotil zápas trenér hostí Vratislav Havlík.

Branky: 31., 40. Věchet, 27. Finklár, 57. Podolský. Rozhodčí: Hajšman. Diváci: 420. ŽK 1:0. Česká Lípa: Meier – Novotný, Silný, Štálík, Šafář – Brož (59. Krasnický), Podolský, Obajdin (72. Hladík), Holeček, Finklár (77. Demčenko) – Věchet. Trenér P. Hradiský.