Další kolo krajského přeboru přineslo jediné okresní derby v rámci této soutěže a po dramatickém průběhu se mistrovské body nakonec spravedlivě rozdělily.

Cvikov – Mimoň 2:2 (0:1)

Bodově chudí domácí přivítali Mimoň, která však rovněž body na rozdávání nemá. O to větší náboj tento duel v sobě skrýval. Domácí vyhlásili konkurz na střelce, neboť mají téměř nejméně produktivní útok, naopak nejpropustnější obranu. Avizovaná výpomoc kouče Miroslava Novotného se v tomto utkání nekonala, přesto začali domácí velmi sympaticky. Hned z prvního útoku vypálil po faulu na Sutra Brenn, ale branku vysoko přestřelil.
V dalších minutách létaly centry Rudinského do vápna hostů, ale útočníci si nepočínali dost důrazně. Cvikovští byli i nadále aktivnější, ale i hosté začali vystrkovat růžky z rychlých brejků. Po jednom z nich kopal Eichler roh a hlavička Heřmánka mířila jen těsně nad. Ve 26. minutě přišla hrubá chyba Smetáka, míče se zmocnil Hanoušek, který obešel dva protihráče, uvolnil Eichlera a ten křížnou střelou otevřel skóre – 0:1. Po této brance se na pažitu odehrávala neurovnaná hra, která vyústila bombou Rudinského z trestňáku pouze do zdi.

Úvod druhého dějství začal pro domácí šokem. Na pravém křídle se přes Rudinského uvolnil Hanoušek a střelou po zemi zvýšil vedení hostů na 0:2.
Domácí otevřeli hru, čímž nabídli mimoňským prostor pro řadu brejkových situací. V těch se však dvakrát zaskvěl Machačný, když vychytal Hanouška. Hosté vůbec nezvládli v 60. minutě přečíslení tři na jednoho, z něhož vytěžili pouze roh. O chvíli později se zastřeloval kapitán domácích Rudinský, Osmančíka však u levé tyče prozatím nepřekvapil. Vzápětí unikl domácí obraně Šesták, ale z těžkého úhlu branku netrefil.

Poslední čtvrthodina přinesla neuvěřitelné drama. V 76. si na dlouhý pas naběhl Kuběj, skvěle se uvolnil ve vápně, přihrál zcela volnému Satrapovi, který nemohl netrefit opuštěnou svatyni – 1:2. Domácí ožili, ale Machačný musel vytěsnit tříbodovou pojistku Hlavičky skvělým zákrokem.
Pět minut před koncem nachytal Rudinský ze 30 metrů na švestkách Osmančíka a bylo vyrovnáno – 2:2. S hosty mohlo být vzápětí ještě hůř. Další standardka domácího bombéra zazvonila na tyči a odrazila se zpět do pole.

Branky: 76. Satrapa, 86. Rudinský – 26. Eichler, 46. Hanoušek. Rozhodčí: Malý. Žl. k.: 2:3. Diváci: 130. Cvikov: Machačny – Rudinský – Urban, Červenka, Bobelák – Jirák (70. Kuběj), Smeták, Brenn (72. Bláha), Flek – Sutr (65. Satrapa), Kaiser. Mimoň: Osmančík – Mikloda, Heřmánek, Feher, Polák – Steinhubl (65. Bártl), Kadlec, Eichler (75. Špaček), Hlavička – Šesták, Hanoušek.

Ohlasy trenérů

Michal Šimek (Mimoň): „První půle se vyvíjela přesně podle našich představ, neboť jsme šli do vedení a mohli jsme hrát klidně se zabezpečenou obranou. Naše útočná fáze totiž není tak silná, jak bychom si přáli. Přesto jsme začali pohádkově i druhý poločas, přidali jsme druhou branku a navíc jsme šli třikrát do přečíslení. Útočníci to nevyřešili gólově, takže jsme nakonec pykali. Cvikovští spoléhají na standardky Rudinského, který je kope dobře, což prokázal i při vyrovnávací brance a hrubé chybě Osmančíka. Před utkáním bychom bod brali, vzhledem k vývoji střetnutí jsem však z remízy velmi zklamaný.“

Miroslav Novotný (Cvikov): „Již poněkolikáté v tomto ročníku jsme nabídli doslova na podnose svému soupeři gól. Přitom si Mimoň do té doby, a ani poté, nevytvořila kombinační hrou žádnou šanci a hrozila jen ze standardek. Bylo vidět, že po vyrovnání si kluci začali věřit, dobře kombinovali a dokázali, že po zemi mohou soupeře přehrát. Tím, že nám hosté také jeden gól doslova darovali, tak si myslím, že je remíza spravedlivá. Potěšilo mě, že kluci zápas zvrátili. Chtěl bych jim za to poděkovat. Mimoň byla prozatím nejslabším celkem, se kterým jsme se letos střetli. Výborný výkon podali rozhodčí.“