Dal se očekávat urputný boj o každý metr hřiště, ale očekávání se rychle minulo účinkem.


Cvikov – V. Hamry 4:1 (1:0)


Utkání začalo pro domácí doslova pohádkově. Již ve 2. minutě uvolnil po rychlém protiútoku Smeták Bobeláka, který postupoval na gólmana zcela sám a střelou po zemi k levé tyči otevřel skóre – 1:0. Poté byli Hamerští aktivnější, ale jejich snaha končila na hranici vápna, takže Machačný mohl být ve své svatyni v naprostém klidu.
V 10. minutě to byl naopak s chutí hrající Bobelák, který vypálil z 25 metrů, jeho pokus však mířil metr nad. Hostům se sice nedala vytknout snaha o vyrovnání, ale domácí obranný val jim 100% šanci vytvořit nedovolil.
Po půlhodině se připomněli i útočníci Cvikova, ale centr Zátky zlikvidoval gólman Miček. O chvíli později vypálil po pohledné akci Brenn, ale Miček byl na zemi opět připraven.
Závěr první půle patřil opět hostům. Nejdříve se zastřeloval Horna, poté vypálil z TK Bursa, což byla vlastně první střela hostů mezi tyče. Vzápětí Machačný neodhadl správně odskok míče, který pouze vyrazil před sebe, ale včasným vyběhnutím při dorážce zabránil vyrovnávací brance.
Pět minut po přestávce fauloval již „žlutý“ Horna zbytečně Zátku, odešel do sprch a pro Cvikovské začala přesilovka. Tu využili za 30 sekund, kdy si na centr Rudinského naběhl Brenn a hlavou zvýšil na 2:0.
I po této brance se domácí stáhli na svou polovinu a čekali na rychlé brejky. Hostům začaly docházet síly jak fyzické, tak především psychické, neboť si neuměli s obranou Cvikova poradit. V 71. začal seřizovat svá kanonýrská mířidla Rudinský, jehož bombu z TK zkrotil gólman Miček.
Po hluché desetiminutovce začaly opět padat góly. V 83. faulovali Hamerští Zátku a Rudinského projektil našel Miček až ve své síti u levé tyče – 3:0. Cvikovští hráli, co potřebovali a hosté úplně rezignovali. Nic na tom nezměnila pohotová střela Bursy, při které byl Machačný na místě.
Dvě minuty před koncem stáhl ve vápně Miček Bobeláka, ihned uviděl červenou kartu a na penaltu si do branky stoupl hráč z pole Kříž. Kanonýr Rudinský mu však nedal sebemenší šanci – 4:0. Vysokou porážku zmírnil v nastaveném čase Pešat, který potrestal již oslavující obranu Cvikova, a doslova si vychutnal bezmocného Machačného. Tato branka však nic nezměnila na faktu, že Hamerští svým výkonem zklamali, naopoak Cvikovští naznačili, že by jim vyšší soutěž slušela, neboť vyhráli naprosto zaslouženě.
Branky: 83. a 88 (PK) Rudinský, 2. Bobelák, 50. Brenn – 93. Pešat. Rozhodčí Poživil. ŽK 3:3. ČK 0:2. Diváků 180.
Cvikov: Machačný – Rudinský – Kaiser, Červenka, Bláha – Vlasák (46. Kotek), Bobelák, Smeták, Brenn – Stehlík (72. Novotný), Zátka.

Trenér Petr Knolle: „Parádně nám vyšel úvod střetnutí, ale i v dalším průběhu jsme dobrou kombinační hrou soupeře k ničemu nepustili. Jsem rád, že jsme začali proměňovat vypracované šance. Hamry nás ničím nepřekvapily a po vyloučení jejich stopera nám cestu za vítězstvím usnadnily. Přiznám se, že jsme čekali těžší utkání. S výkonem jsem velmi spokojen a musím všem našim hráčům poděkovat, protože na hřišti nechali všechno.“