Po závěrečném hvizdu sudího Kafky byla v očích všech hráčů Doks vidět velká radost a zadostiučinění. „Výhra je velice důležitá pro psychiku hráčů,“ řekl trenér Milan Bubla poté, co jeho svěřenci zlomili sérii 3 smolných utkání, které prohráli o jediný gól, navíc brankami v posledních minutách hry.

Doksy – Jilemnice 3:2 (0:1)

V prvním poločase to přitom na tříbodový zisk příliš nevypadalo. Domácí sice měli více ze hry, dokázali si vypracovat slibné šance, ale gól ne a ne přijít. Nejblíže k překonání jilemnického brankáře byli Vladimír Líbal, když trefil břevno a Patrik Semík, který placírkou z malého vápna těsně minul levou tyč. Domácím se v koncovce nedařilo, a tak platilo otřepané „nedáš – dostaneš“.

Ve 23. minutě totiž využil zaváhání brankáře Blažka Milan Tuž a poslal míč do prázdné brány – 0:1. Stejný hráč mohl v dalších minutách ještě zvýšit vedení svého týmu, ale na Blažka už nevyzrál. Na druhé straně byl blízko k vyrovnání Švec, který však samostatnou akci zakončil střelou vysoko nad.
Jestliže v prvním poločase měli domácí mírně navrch, od začátku druhé půle byli už jednoznačně lepší než soupeř. „V kabině jsme si řekli, že budeme hrát více po zemi,“ podotkl k změně v pojetí hry Milan Bubla. Dokští skutečně začali lépe kombinovat a zpřesnili hru, což mělo brzy také gólový efekt. Srovnání přinesla v 50. minutě akce Líbala, který přihrál do zakončení Semíkovi. Teprve osmnáctiletý útočník pak bez problémů dopravil míč do odkryté brány – 1:1.

Netrvalo dlouho a domácí se radovali podruhé. Martin Šverma dostal ideální přihrávku za obranu a tváří v tvář brankáři propasíroval míč za jeho záda – 1:2. O osm minut později se navíc vyznamenal veterán Líbal. Jeho nenápadná střela z přímého kopu se snesla k tyči jilemnického brankáře. Ten ani nezareagoval a jen sledoval jak domácí slaví dvoubrankové vedení.

Právě Vladimír Líbal, který jednu branku dal a na jednu nahrál, se ukázal být klíčovým hráčem utkání. „Byl mým trumfem pro dnešní zápas. Jeho zkušenost byla určitě cítit, obzvlášť při standardních situacích a trestných kopech, které nám poslední dobou nešly,“ chválil oporu svého týmu trenér Bubla.

Líbalův gól domácí evidentně uspokojil. Zakládali sice dále nebezpečné útoky (např. Semík se ocitl sám před gólmanem, pálil však do něj), ale pustili Jilemnici více do hry. Z náznaků jilemnických šancí se nicméně ujala jen jediná. Až v 92. snižoval na konečných 3:2 Marek Šťastný.
V příštím kole zajíždějí Doksy do Skalice a pak hrají dvě utkání doma – s Novou Vsí a s Ruprechticemi.

Branky: 50. Semík, 64. Šverma, 72. Líbal – 23. Tuž, 92. Šťastný. Rozhodčí: Kafka – Neugebauer M., Kadlec.
Sestava Doks: Blažek – Horčík, Vaňátko, Vágner, Cenger, Líbal, Jurčík, Šverma, Svatý, Malich, Semík.
Sestava Jilemnice: Tuž D. – Šťastný, Vašek, Klimenta, Tuž M., Jež, Schauer, Hradecký, Halíř, Princ, Onak. Diváků: 200.

Ohlasy trenérů:

Milan Bubla (Doksy):
„Pro výhru jsme udělali hodně. Mimo jiné jsme si vyjednali na středu i přípravné utkání s Novým Oldřichovem. Vysoká výhra 14:1 kluky trochu zklidnila. Za dnešní vítězství jsem moc rád a doufám, že jsme se jím odrazili k lepším výsledkům. Chtěl bych pochválit celé mužstvo za bojovnost v celém utkání.“

Zdeněk Baudyš (Jilemnice):
„Po druhé polovině utkání se dá říci, že domácí vyhráli naprosto zaslouženě. Ve druhém poločase jsme totiž naprosto vyklidili střed hřiště. Výsledek zcela odpovídá průběhu zápasu.“

I. A třída Liberec

11. kolo: Skalice-Nová Ves 3:0, Košťálov-Vel. Hamry 0:1, Hlavice B-Jablonec n. J. 1:1, Stráž p.R.-Mšeno 0:4, Ruprechtice-Lomnice 1:0, Doksy-Jilemnice 3:2, Stráž n.N.-Lučany 2:0.

1. Mšeno  10 8 0 2 22:8  24
2. Jablonec n. J.  10 6 2 2 23:9  20
3. Lučany  10 6 1 3 15:7  19
4. Lomnice  10 6 0 4  8:7  18
5. Hlavice B  10 5 2 3 22:17 17
6. Nová Ves  10 5 1 4 24:19 16
7. Skalice  10 4 4 2 10:6  16
8. Stráž n.N.  10 4 2 4 17:12 14