Další kolo II. třídy fotbalistů nepřineslo žádné velké překvapení, ovšem padlo v něm hodně gólů (33), především v ostře sledovaném derby mezi V. Valtinovem a Jablonným. Stínem tohoto duelu bylo zranění gólmana Jaroslava Závůrky, kterého musela odvézt záchranka. „Měl hodně roztrženou bradu, a proto bylo nutné šití,“ řekl Deníku kouč J. Hetver.

Jestřebí – Brniště
2:0 (1:0)

Domácí nepodali očekávaný výkon, přesto měli více ze hry, i když hosté, zvláště v první půli, několik vyložených šancí zahodili. Branky: Švec, Picek. Velmi slušně řídil rozhodčí Jánský.

Skalice B – K. Šenov
3:3 (0:3)

Přestože měla domácí rezerva od začátku územní převahu, góly v I. půli dávali pouze hosté. Nejprve proměnil brejk Mach a hned vzápětí po standardce Juríčka skóroval Věchet. Tato dvojice si před pauzou situaci zopakovala jako přes kopírák a Šenovští šli do kabin hodně zvesela. Jenže dobře hrající domácí krátce po obrátce dokázali snížit na 1:3 a byli po celou dobu pánem na hřišti, což se projevilo i na konečném výsledku. „V závěru jsme měli ještě další šance, ale dát vítězný gól se nám už nepodařilo,“ informoval domácí sekretář Jiří Löffelmann. Branky domácích: Takáč, Hrdlička V., Horyna – Věchet 2, Mach. Rozhodčí Brož.

Žandov – Stružnice
2:1 (2:0)

Konečně se podařilo Žandovu v jarní části soutěže zvítězit. Po sedmi kolech, ve kterých Spartak neuhrál ani bod, získal důležité tři body nad Stružnicí. „Konečně jsme měli také trochu štěstí, které se nám v předchozích zápasech vyhýbalo,“ řekl domácí Tomáš Vaníček. Domácí se ujali vedení ve 30 min., kdy T. Miko zachytil špatnou rozehrávku brankáře Stružnice, přihrál na zcela volného J. Štického, který skóroval do prázdné branky. O dvě minuty později postupoval středem hřiště T. Matějček, obrana hostí mu ustupovala, a tak se z 25 m napřáhl a přesnou ranou k tyči, která navíc před brankářem skočila, přidal druhý gól. V druhé půli Stružnice tlačila a povedlo se jí v 80. min. snížit zásluhou J. Holuba na konečných 2:1. Branky: Štický J., Matějček T. – Holub J. Rozhodčí German ml.

Vel. Valtinov – Jablonné
3:5 (2:2)

Po deseti minutách vedli hosté o dvě branky, poté se hra vyrovnala a domácí nejprve ve 35. min. zásluhou Jandáka snížili, aby pět minut před koncem Kubát hlavou srovnal na 2:2. Nepříjemný moment přišel v poslední minutě I. půle, kdy se při vzdušném souboji srazil domácí L. Ptáček s brankářem Jar. Závůrkou. Pro jablonského gólmana musela přijet záchranka, takže místo něj se postavil do branky nejmenší hráč na hřišti Hetver ml. Ten však nakonec své mužstvo podržel, neboť chytil Valtinovu tři čisté gólovky. Nejprve ale inkasoval z kopačky Ptáčka Zd. a domácí vedli 3:2. Střelecké hody pokračovaly, když Martin Černý z 20 metrů levačkou obstřelil zeď (3:3) a za pět minut se ve skrumáži před domácí brankou prosadil Nemeš. Ten však zanedlouho musel po 2. ŽK hřiště opustit a Tatran dohrával v oslabení. Valtinovští pak měli několik šancí k vyrovnání, jenže pět minut před koncem po krásném centru Ptáčka St. do malého vápna rozhodl Aleš Kotek – 3:5. „Bylo to derby se vším všudy. Příliš fotbalové krásy sice nepřineslo, spíše se hodně bojovalo, ale o tom taková prestižní utkání přece jsou,“ zhodnotil zápas hostující trenér Jaromír Hetver. Rozhodčí Kapoun. ČK 0:1. Diváků 180.

Dubá – Kamenice
3:3 (3:1)

Slavoj nedokázal doma zvítězit už počtvrté v řadě, přestože vedl 3:1. Branky: Drahoňovský, Hejna, Beneš – Nekola 2, Vošvrda 2. Rozhodčí Bitala. Diváků 70.

Holany – Kravaře
1:3 (0:0)

Holany za stavu 1:2 nastřelily tyč, ale když se jim zranili dva hráči (Bečvařík, Šípek), dohrávaly v devíti, čehož Kravaře využily. Branky: Šípek – Havlan, Nešleha, Laco. Rozhodčí Janovský.

D. Libchava – H. Police
2:2 (2:0)

Libchavští vyhořeli na zahozených šancích, které vychytal hostující brankář Mareš. Polici stačily k bodu dvě přesné střely. Branky domácích: Los, Beitl. Rozhodčí Řezáč.

14. Holany  21  3 5 13 26:58 14

Příští kolo: Kravaře – Jestřebí, Brniště – Žandov, Stružnice – V. Valtinov, Jablonné – Skalice B, K. šenov – D. Libchava, H. Police – Dubá, Kamenice – Holany.