Vzhledem k tomu, že v úvodním kole Heřmanice otočily stav utkání s Jablonným šesti góly v druhé půli, dá se říci, že svěřenci Jiřího Jelínka dali soupeřům 10 branek v 90 minutách a sehráli dvě utkání gólově naprosto rozdílných poločasů.
Se Starými Splavy mohl Sokol skórovat před přestávkou i vícekrát. Šancí na to měl dostatek. „Jsem hodně spokojený s první půlí, ve které jsme mohli dát ještě více gólů a náš náskok mohl být dostatečnější. O vítězi utkání mohlo být rozhodnuto mnohem dříve,“ konstatoval po zápase kouč Jelínek.
Splavští přijeli do Heřmanic stále nekompletní. Štikar se ještě nevrátil z dovolené a Vidner s Milerem na ni naopak odjeli. „Chyběli nám tudíž dva krajní beci,“ vypíchl hlavní bolest splavské sestavy trenér Kamil Šourek.

Zatímco Splavy nastoupily do utkání velice nevýrazně, na Heřmanických byla vidět velká chuť do hry. Hned od úvodního hvizdu dostal Sokol soupeře pod tlak. Brankář Halgaš musel poprvé lovit míč ze sítě už v 10. minutě po centru Aleše Kotka a hlavičce Čonky, který v pádu a nikým nehlídán mířil přesně ke vzdálenější tyči – 1:0. O 6 minut později byl právě Aleš Kotek faulován na hranici malého vápna a sudí Mařík nařídil pokutový kop. Maříkův verdikt se zdál hostům hodně přísný a za vehementní protestování si vysloužili 2 žluté karty. Penaltu s přehledem tvrdou střelou pod břevno proměnil Suněk – 2:0.

Netrvalo dlouho a Splavy se mohly radovat z kontaktního gólu. Po jedné z mála útočných akcí se prosadil bezprostředně před gólmanem Pergl – 2:1. Chvíli poté mohli Splavští dokonce vyrovnat, ale střílenou přihrávku Chlumeckého podél brankové čáry už nikdo z jeho spoluhráčů do sítě neusměrnil.
Místo vyrovnání přišel naopak třetí gól Heřmanic. Ve 25. minutě se nádherně trefil z 30 metrů Aleš Kotek. Brankář Halgaš byl evidentně nečekanou střelou zaskočen, nedokázal se včas správně odrazit a míč pouze lehce rukavicí tečoval. „Tak krásnej gól už jsem dlouho neviděl. To bylo na ligu…,“ pokyvoval uznale Jiří Jelínek na lavičce domácích. Kamil Šourek na druhé straně kroutil hlavou opačným směrem. „Ten nešťastný gól pomalu z půlky hřiště nás dostal do kolen. Halgaš ale zachytal minulý zápas skvěle, takže mu dnes můžeme jen těžko něco vyčítat,“ řekl po utkání ke klíčovému okamžiku trenér Šourek.

Rozhodující náskok domácích zařídil po půlhodině hry levačkou Kowalik, když si pohotově naběhl na přihrávku Martina Kotka. Po břevnu, které domácí nastřelili v další útočné akci, přišla ještě do přestávky nadějná příležitost hostů. Zdich však přestřelil Hruškovu bránu.
V druhém poločase se hra vyrovnala a Splavy měly naopak chvílemi převahu. „Byli jsme uspokojeni výsledkem. Neudrželi jsme balón vpředu, přestali jsme hrát svoji hru a začali jsme se přizpůsobovat. Splavy se dostaly zaslouženě do tlaku a snížily,“ popsal pokles výkonu svých svěřenců Jiří Jelínek. Ono snížení přišlo až ke konci utkání, kdy po faulu na Chlumeckého proměnil pokutový kop Zdich - 4:2.

Gólu, který už jen kosmeticky upravil konečný stav utkání, předcházela řada pěkných fotbalových momentů a také jeden nepěkný. Zatímco na jedné straně pálil do Hrušky Zdich, přímým kopem prověřil heřmanického brankáře Jelínek a do prázdné brány skluzem nedostal míč Vaněk, na druhé straně Heřmanice trefily dvakrát břevno a do Halgaše pálil Kotek, přišel poté nevybíravý faul Čonky na Chadimu. Zákrok, který si vyžádal s přimhouřeným okem sudího Maříka žlutou kartu, vyprovokoval faulovaného Chadimu k oplácení. Oba provinilce museli pak spoluhráči od sebe odtrhnout, aby zabránili bitce. Chadima uviděl následně červenou kartu a odporoučel se v 80. minutě do šaten.

Sokol Heřmanice – Staré Splavy 4:2 (4:1)

Branky: 10. Čonka, 16. Suněk (pen.), 25. Kotek A., 29. Kowalik – 19. Pergl, 88. Zdich (pen.); rozhodčí: Mařík - Řeháček. Heřmanice: Hruška – Štáfek, Suněk, Kotek M. ml., Zdražil – Kotek M st., Kotek A., Kowalik, Čonka (85. Hájek) – Hemmer (72. Kuběj), Stehlík. St. Splavy: Halgaš – Kratochvíl, Jelínek, Habel, Zdich – Šiner, Balvín, Treutner, Chlumecký – Mašek, Pergl (střídali: 63. Chadima, 64. Vaněk); ČK: 0:1