„Podali jsme velmi dobrý výkon, ale na bodový zisk to bohužel nestačilo. Chtěl bych poděkovat všem hráčům především za jejich disciplinovanost,“ řekl k utkání trenér Doks Milan Bubla.

Jablonec n. Jizerou - Doksy 3:2 (2:2)

Do utkání vstoupily lépe Doksy, když je už v 5. minutě dostal do vedení Femík. Jablonec ale hned o 2 minuty později srovnal. Ve skrumáži hráčů se k odraženému míči dostal Jaroslav Bílek a nemýlil se – 1:1. Tentýž hráč byl také úspěšným exekutorem obou pokutových kopů. První penalta v 18. minutě znamenala otočení skóre na 2:1. Domácí se z vedení ale také dlouho neradovali. Ve 20. minutě totiž Jurčík přesně nahrál Švermovi a nejúspěšnější střelec Doks znovu vyrovnal. Stav 2:2 trval až do samého závěru utkání.

Pár minut před koncem přišly dva sporné okamžiky, které hlavní sudí Libor Pařík posoudil v neprospěch hostů. Nejprve odpískal domnělou ruku ve vápně hostů (z následné penalty padl rozhodující gól na 3:2) a o tři minuty později pak naopak nechal bez povšimnutí hrubý faul na Švermu v šestnáctce domácích (ve výskoku dostal úder nohou do břicha).

„Sami diváci o tomto zákroku shodně tvrdili, že šlo o jasný faul a penalta se měla pískat,“ popsal reakci domácích trenér Doks s tím, že k první penaltě naopak nemá výhrady. Jablonecký sekretář Rudolf Novotný viděl rozhodující okamžiky jako sporné: „Obě situace se mohly pískat, ale také nemusely…“
„Utkání směřovalo k remíze, kterou jsme si jednoznačně zasloužili,“ řekl na závěr zklamaný Milan Bubla.

Branky: 7., 18. a 85. Bílek - 5. Femík, 20. Šverma. Rozhodčí: Pařík. Sestava Doks: Blažek – Cenger, Vágner, Vaňátko M., Zajkr – Kolařík, Švec, Šťastný (60. Malich), Jurčík (85. Bláha) – Femík, Šverma.