Lehká nadsázka v titulku napovídá, že hráčům Jablonného párkrát skončil míč na tyči. Přesněji třikrát. Poprvé ve chvíli, kdy vedli 1:0. „Kdybychom dali místo tyče na 2:0, tak by nás to podpořilo, ale bohužel štěstí bylo proti nám,“ konstatoval po zápase trenér domácích Jaromír Hetver.

Jablonné v Podj. – Heřmanice 2:6 (1:0)

Vedoucí gól Jablonného padl ve 20. minutě, když Černý přehodil hezkým obloučkem brankáře Hrušku – 1:0.
Ještě předtím se dostal do šance heřmanický Hemmer, ale tváří v tvář brankaři Vojtíškovi se neprosadil. Další dobrý zákrok předvedl domácí brankář ve 25. minutě, kdy vyrazil nohou střelu Martina Kotka st. I na druhé straně se dobře činil gólman Hruška, který překazil na poslední chvíli šanci domácích.
Závěrečná patnáctiminutovka prvého poločasu patřila Jablonnému (stříleli Ptáček, Pertl, pak přišla ta zmiňovaná tyč Štěpána Vojtíška) a nic nenasvědčovalo tomu, že nakonec Tatran odejde ze hřiště s debaklem…

Heřmanickým se podařilo vyrovnat už ve 48. minutě, když se po Čonkově rohu trefil Kowalik – 1:1.
V 52. minutě přišla druhá tyč Jablonného (Svoboda). O minutu později už hosté obraceli skóre. Hemmerovi ještě stačil Martin Vojtíšek střelu vyrazit, jenže přímo ke Stehlíkovi, pro kterého už nebyl problém se trefit – 1:2.
V 55. minutě kopali domácí roh a Pertlova hlavička šla jen těsně nad.
60. minuta patřila opět Stehlíkovi, který si domácího brankáře vychutnal efektním obloučkem – 1:3. Poté přišel roh domácích, ale hlavička opět nebyla přesná.

V druhém poločase byla levá strana (z pohledu heřmanického brankáře) v moci Čonky, který z tohoto pásma připravoval šance, jako třeba v 65. minutě, kdy dobře náhrál Aleši Kotkovi, brankář Vojtíšek však skvěle vyrazil nohou. 68. minuta přinesla třetí tyč domácích (Hetver). Zápas byl bohatý nejen na tyče, ale i na pokusy překonat brankaře obloučkem. Dvakrát se to povedlo, potřetí už ne. Autorem neúspěšného pokusu byl Čonka.
Čtvrtý gól, který definitivně pohřbil šance domácích, přišel v 76. minutě. Martin Kotek st. obešel brankáře – 1:4.
To ale nebylo ze strany hostí zdaleka vše. V 83. předvedli krásnou akci (Čonka, Hemmer, Aleš Kotek) zakončenou gólem – 1:5. Do konce zápasu ještě padly dvě branky, každá na jedné straně.

Jaromír Hetver (Jablonné): „Heřmanice těžily z našich individuálních chyb. Nechali jsme jim také hodně volného místa v prostředku, odkud oni přenášeli hru do volných prostorů.“
Jiří Jelínek (Heřmanice): „Soupeř nehrál špatně, jen prostě zaplatil nováčkovskou daň. Myslím, že až se v soutěži více rozkoukají, měli by hrát v pohodě střed tabulky.“
Branky: 20. Černý, 88. Štěpán Vojtíšek – 53., 60. Stehlík, 48. Kowalik, 78. Martin Kotek st., 83. Aleš Kotek, 85. Hájek.
Jablonné v Podj.: Martin Vojtíšek – Klodner, Hetver, Štěpán Vojtíšek, Svoboda, Brodil, Vejskrab, Černý, Šimon, Ptáček, Pertl (Nemeš, Jiráčekú
Heřmanice: Hruška – Herman, Kowalik, Aleš Kotek, Martin Kotek st, Martin Kotek ml, Štáfek, Hemmer, Stehlík, Čonka, Suněk (Hájek, Šimánek, Lieberzeit).