Zúčastnit se ho mohli všichni vyrůstající fotbalisté Českolipska ve věku 9 – 11 let. Cílem campu bylo rozšířit znalosti začínajících sportovců, zdokonalit fotbalovou techniku a ještě zvýšit, již tak vysokou chuť do fotbalu. Ta byla na některých jedincích po skončení hodně zřetelná.
„Chtěli jsme dát šanci mladým klukům našeho okresu pocítit atmosféru takovéto akce a dát jim šanci se zviditelnit. Mnoho z nich nemá možnost se dostat na velké fotbalové campy známých osobností nebo jiných organizací. Věřím, že se klukům toto soustředění líbilo a že se s některými z nich sejdeme i za rok,“ uvedl Vojtěch Brož, jeden z vedoucích tábora.

Junioři měli k dispozici celý zákupský sportovní areál a halu. Zajištěna byla vířivka, vitamíny i ovoce. Nechyběla radost z těžce odvedené práce a týmový duch. Prostě vše, co potřebují profesionálové k dosažení těch nejlepších výkonů. Součástí tábora byl i celodenní výlet do Liberce, kde navštívili nejstarší zoo ve střední Evropě a plavecký bazén. Jak jsou na tom se svou odvahou, mohli kluci zjistit při „nefotbalové noční stezce“.
Po celou dobu konání campu mezi sebou soutěžili o nejlepšího hráče, aby si mohli odvézt své vlastní fotbalové vysvědčení, nebo cenné poháry, které byly velkou odměnou za celotýdenní dřinu.
Mezi tři nejlepší patřili Dominik Hajdo (Č. Lípa), Martin Lupoměský (Cvikov) a Zdeněk Baťka (N. Bor). Předáním cen a posledním hvizdem rozhodcovské píšťalky byly „Fotbalové prázdniny“ prohlášeny za ukončené.