V překrásném nedělním podvečeru se na městském stadiónu střetla domácí rezerva se Spartakem Dubice, který se pohybuje v sestupových vodách.

V českolipském mužstvu nastala před tímto zápasem výměna trenérů. Stanislav Maťovčík ukončil svoji trenérskou činnost a novým hrajícím trenérem se stal Milan Slipčenko, který v minulosti působil u A–mužstva.


FK Č. Lípa B – Dubice 2:1 (1:1)


Úvod utkání nenasvědčoval tomu, že to bude ze strany domácích boj o body. Již v 5. minutě našel před šestnáctkou Koštial Roberta Slipčenko, který prošel obranou a po té přehodil vyběhnuvšího gólmana Hrušku – 1:0. O dvě minuty později chtěl svůj gólový kousek zopakovat, ale mířil těsně vedle dubické branky. Hosté zahrozili ve 13. minutě Gorolem, jenž poslal míč z 20 metrů nad Meierovu branku. V 15. minutě přišla školácká chyba Fuliera, který chtěl přihrát míč přes šestnáctku na Dušánka, jenže jeho úmysl vystihl Škach a prostřelil padajícího Meiera – 1:1. V závěru první půle dvakrát zahrozil Horáček, ale gólu se Lípa nedočkala.
Na začátku té druhé mohl skóre zvýšit Pavel Soukup, jenže jeho střela skončila na tyči Hruškovy branky. Pak přišla 53. minuta, kdy hráč hostí zahrál v pokutovém území rukou, jenže píšťalka rozhodčího zůstala němá, a to i přes protesty domácí lavičky. Rezervě se v té době hra nedařila, čehož málem využil Kalina, jenže proti byl zkušený gólman Olda Meier, když jeho střelu vyrazil na rohový kop. Domácí se vítězné branky dočkali v 74. minutě, kdy Robert Slipčenko poslal přesný centr před vápno na Horáčka, který obstřelil gólmana Hrušku – 2:l.
Konec zápasu si již domácí pohlídali, i když hosté se snažili o srovnání.


Branky: 5. Slipčenko R., 74. Horáček – 15. Škach. Rozhodčí Šoun, ŽK 1:1, diváků 110
Č. Lípa B: Meier – Dušánek, Fulier, Slipčenko M., Král – Soukup P., Soukup M. (60. Burian), Čonka (83. Hajdo), Koštial – Horáček (90. Vokoun), Slipčenko R.
Dubice: Hruška – Byrtek, Škach, Zahrádka, Bečka (Falta), Kouřil (69. Kulha), Ráliš, Gorol, Suněk, Horňák, Kalina (82. Proch).

Trenér Dubice: Takhle jsem už dlouho nekřičel

Silné hromobití nastalo v kabině hostujícího Spartaku Dubice ihned po utkání s rezervou České Lípy. Postaral se o ně domácí lodivod Jiří Jelínek, který si před svými svěřenci nebral žádné servítky.
„Takhle jsem už dlouho nekřičel,“ přiznal již s chladnou hlavou a s úsměvem na rtech dubický kouč, který je známý svou impulsivní povahou.
„Ještě v poločase klukům celou dobu říkám, že se ten hráč, který je nejblíže k míči při soupeřových rychlých rozehrávkách, musí postavit k balonu tak, abychom se stihli zformovat. A právě tohle jsme neudělali před druhým gólem…,“ vrátil se k situaci, jež rozhodla o tom, že si Dubice v důležitém utkání nepřipíše ani bod.
„Horší jsme rozhodně nebyli, spíše bych řekl, že více šancí mělo naše mužstvo. Jenže to je právě ta slabina: neproměňujeme je,“ posteskl si kouč a dodal: „Remíza by byla spravedlivější.“
Ironií osudu bylo, že derby rozhodl českolipský útočník Robert Slipčenko, který ještě na podzim oblékal dres Spartakovců. První branku totiž dal sám, a to po chybě Suňka, na druhý přihrál Horáčkovi. „To je paradox, co?,“ opáčil lakonicky Jiří Jelínek, jenž u trenérského kormidla Spartaku stojí už jedenáctou sezonu. Teď s týmem čelí hrozícímu sestupu do okresního přeboru.
„Na to nechci ani pomyslet. Před námi je ještě šest kol a já stále tvrdím, že by si tohle mužstvo pád z krajské soutěže nezasloužilo. Uděláme všechno pro to, abychom se letos zachránili,“ zdůrazňuje s vírou v hlase již zcela klidný Jiří Jelínek.