Soupeřem svěřenců Jiřího Štěpánka a Františka Kubáně byla ve čtvrtek na domácí půdě Hlavice, nováček třetí nejvyšší soutěže. Horkou jehlou sešívaný novoborský tým nicméně vstoupil do prvního poločasu s vervou a dokázal si vypracovat více šancí než ambiciózní protivník. Po přestávce už to ale byli hosté, kdo tahal za delší konec. Hlavice snadno pronikala do novoborských defenzivních řad (drhla zejména levá část). Novoborští navíc nestačili fyzicky, dostali se pod tlak a nakonec prohráli 0:3.

Jiří Štěpánek přesto hodnotil hru svého mužstva kladně: „Vzhledem k tomu, že se tým sešel k přípravnému utkání prakticky poprvé a že zde z původního divizního kádru zůstali zhruba 3 – 4 lidi, tak se dá říci, že to byl z naší strany docela slušný výkon.“
Výsledek však nebyl důležitý. Novým trenérům divizního celku šlo hlavně o to poznat a vyzkoušet nové hráče. A že se jich pod jejich křídla nashromáždila pěkná řada. „Některé hráče jsme dnes viděli poprvé, přijeli těsně před zápasem,“ líčil nezvyklou situaci okolo seskupování týmu Štěpánek. „V utkání nikdo vyloženě nezklamal. Naopak mile překvapili například Volf a Frolík, kteří přišli z Varnsdorfu,“ pochválil nové posily ze severu a František Kubáň ho doplnil: „Jeden z nich se sice v první půli zranil, ale je vidět, že mají z dorostu fotbalové návyky, na kterých se už dá stavět. Mě ještě příjemně překvapil například Soukup, který hrál na pozici stopera.“

Malý otazník visí nad dvěma posilami z Bulharska. Oba mladíci bydlí v ubytovně a jejich stesk po vzdálené domovině je pro stabilní soupisku nevyzpytatelný. „Jeden z nich už se zmínil, že chce odjet domů, takže sestavu budeme opravdu lepit dohromady týden po týdnu,“ odhaduje strasti s naplňováním kádru František Kubáň.
Naopak stabilními oporami týmu by měli být podle Štěpánka zkušenější hráči jako například Kubeš a Opočenský.

Druhý jmenovaný je ale nyní po zranění a do formy se teprve bude dostávat. Nejen on, ale i další hráči budou muset podle obou trenérů výrazně zapracovat na fyzické kondici. „Dnes jsme hráli určitě proti silnějšímu soupeři, což pro řadu hráčů znamenalo, že přišli poprvé do styku s takto rychlým fotbalem. Pokud někteří hráli před tím 1. B třídu, tak pro ně znamená celek z 3. ligy docela velký kvalitativní rozdíl. S přibývajícími minutami nám samozřejmě docházela fyzička. Kondice hráčů není nejlepší,“ shrnul J. Štěpánek.
„Nejdříve musíme na tréninkách něco naběhat a teprve během dvou tří týdnů začneme s balónem,“ nastínil František Kubáň.