Co by toho bylo příčinou? Velmi špatný výkon rozhodčího, který pískal jednostranně v neprospěch Novoborských, což domácím fanouškům hodně znechutilo fotbalový zápas. Nejenom vulgarita diváků podpořená alkoholem, ale i špatní rozhodčí způsobují postupný odliv slušných fanoušků z našich stadionů…

Nový Bor – Český Brod 0:0

Novoborští hráči však určitě vědí, že jenom tady hledat chybu nemohou. Tým Českého Brodu byl k poražení a případná výhra by je jistě povzbudila do dalších těžkých bojů. „Jsou to mladí kluci a každá výhra by je psychicky podpořila,“ říká trenér domácích František Kubáň.
Nový Bor získal po čtyřech kolech pouhý bod. Pokusme se zjistit, co je toho příčinou.

Nezkušenost: Z novoborského kádru má jen šest hráčů zkušenosti s divizí – Szabo, Kubeš, Opočenský, Jeřábek, Osumanu a Mach. Většině dalších hráčů, kteří přišli na hostování, nebylo ještě dvacet let (Zelinger, Stehlík, Pszyk, Šulc, Vávra, Pácha, Blumentritt a Novotný).
Nesehranost: Tým se skládá z hráčů, kteří vloni hráli v Hlavici, Varnsdorfu, Mimoni, České Lípě, Skalici, Jablonci a samozřejmě v Novém Boru, z čehož vyplývá, že se hráči teprve poznávají. Například ještě v minulém týdnu přišli dva noví hráči. „Sestava se pořád trochu mění. Tým stále budujeme,“ podotýká trenér. Z toho důvodu se snaží Nový Bor hrát během týdne přípravné utkání, aby měli hráči více možností na sehrání se. Podle slov trenéra by však už neměli přicházet noví hráči.

První velká šance sobotního zápasu přišla už ve 3. minutě, když si českobrodský hráč dobře naběhl na centr, ale s jeho hlavičkou si brankář Szabo dobře poradil. Nápor hostí trval, ale znovu to byl novoborský brankář, který několikrát vyřešil jejich nebezpečné šance.
První větší příležitost domácích přišla v 18. minutě, když Mach zahrával roh, ale Stehlík hlavičkoval jen do brankáře. O dvě minuty později se opět uvedl Mach, jeho střela však byla zblokována. Hosté následně zahrozili přímým kopem mířícím nad Szaboovu bránu.
Hezkou akci (Osumanu, Mach, Pszyk) předvedli domácí ve 37. minutě, ale byl z toho jen roh. Ke konci poločasu ještě domácí nastřelili břevno. Jmenovitě to bylStehlík.

Hned na začátku druhé půle zmařil Szabo včasným vyběhnutím šanci hostí. Szabo se dá označit za nejlepšího hráče v domácím týmu. „Od začátku sezony jsou výkony obou brankařů (druhým je Blumentritt) každopádně pozitivní. V každém zápase nás podrželi. Minimálně dvě, tři velké šance vždy chytili,“ hodnotí gólmany František Kubáň.
Do konce zápasu se oba týmy dostaly do dvou dobrých šancí, ale nebyly schopny je proměnit. Na domácí straně byl u obou Mach, který odvedl v tomto zápase velmi slušný výkon.
„Samozřejmě, když se nedělají body, tak je trochu nervozita a ani nálada v kabině není ideální. Tak doufejme, že to teď bude lepší.“

Rozhodčí: Orálek. Žl. k.: 3:1. Diváci: 150.
Nový Bor: Szabo – Opočenský, Zelinger (80. Šesták), Osumanu (93. Pácha), Kubeš, Stehlík, Pszyk (89. Novák), Mach, Šulc, Jeřábek, Vávra. Trenér František Kubáň.