„Čekali jsme těžkého soupeře, už vzhledem k tomu, že je reprezentační přestávka (soupeř měl možnost použít více hráčů z A-týmů než obvykle), což se potvrdilo. Kladno se předvedlo jako dobré fotbalové mužstvo. My jsme hráli, to co hrajeme vždycky, tzn. vycházet ze zajištěné obrany a spoléhat se na brejky. Bohužel naše náznaky šancí se nepodařilo zrealizovat,“ zhodnotil utkání trenér domácích Jiří Štěpánek.

Nový Bor – Kladno B 0:2 (0:1)

Vraťme se však na úplný začátek, respektive k prvému poločasu, kdy jasně dominovaly obě defenzívy, obzvláště ta kladenská si počínala takřka bezchybně. Navzdory tomu se přesto urodily dvě příležitosti domácích, které mohly ovlivnit zápas. V 10. minutě zahrával Jordák přímý kop, který musel brankář odvracet na roh. A poté ještě ve 24. předvedl Novák krásnou střelu bez přípravy. Jenže kladenský brankář se opět vyznamenal. Další šance domácích už nepřišly i kvůli nepřesnostem v přihrávkách.

Vedoucí gól hostí padl ve 34. minutě, ale postaral se o něj domácí hráč, když Vávra nešťastně tečoval střelu – 0:1. O přestávce uctili hráči, realizační týmy a diváci minutou ticha nedávno zesnulého Františka Kubáně staršího, který se dlouhá léta pohyboval jak v novoborské, tak v českolipské kopané.
Hned od začátku druhého poločasu se snažili domácí vyrovnat, ale střely Jordáka a Opočenského nenašly správný cíl. Poté už se hra začala pomalu vyrovnávat a i hosté se dostávali do šancí.

Domácí trápil stejný problém, jako v prvém poločase a to nepřesnosti v přihrávkách, které neumožňovaly vytvořit si příležitost k vyrovnání. Nepříjemností byl také odchod ze hřiště záložníka Kubeše kvůli zranění. Kubeš je velmi platným hráčem kvůli své přímočarosti a důrazu, což jsou důležité vlastnosti, když se tým pokouší vyrovnat.

V 84. minutě Szabo reflexivně kryl střelu hostí, o čtyři minuty později však podruhé kapituloval po brejku útočníka Zeze – 0:2.

Rozhodčí: Němec. Žl. k.: 2:0.
Nový Bor: Szabo – Benc, Jeřábek, Stehlík, Vávra – Kubeš (57. Baťka), Novák, Opočenský (79. Stromecký), Šulc – Jordák, Zelinger (69. Pácha). Trenéři František Kubáň a Jiří Štěpánek.