Josef Obajdin (na snímku) se stal jednou z nových posil nováčka divizní skupiny B, českolipského Arsenalu! Na tiskové konferenci, jež se konala včera vpodvečer v Music baru 999, tuto informaci potvrdilo nové vedení klubu v čele s výkonným ředitelem Tomášem Karlíkem a sportovním ředitelem Romanem Hejnou.

Na adresu přítomného Josefa Obajdina prohlásili: „Jsme skutečně rádi, že tak zkušený hráč, jako je Josef Obajdin, bude po celou příští sezonu oblékat dres Arsenalu Česká Lípa. Přichází k nám z třetiligového Varnsdorfu, kde v uplynulé sezoně působil, a to na roční hostování z Jindřichovic pod Smrkem. Věříme, že bude platnou posilou pro náš tým, kterému pomůže k postupu do ČFL,“ řekl Tomáš Karlík a doplnil, že jméno tohoto 38letého fotbalisty je spjato především s pražskou Spartou, kde strávil 9 ligových sezon. V první lize oblékal také dres Dukly Praha, Slovanu Liberec a Bohemians Praha. V zahraničí pak působil v bundesligovém Frankfurtu, v kyperské Omonii Nikósia a v polské Wisle Plock. Jeho celková bilance z těchto štací je 239 zápasů v nichž zaznamenal 61 branek. V evropských pohárech odehrál celkem 31 utkání a vstřelil 4 góly (z toho dva v Lize mistrů).

„Vzhledem k tomu, že má na kontě také jeden start za národní tým, stává se Josef Obajdin historicky pátým reprezentantem, který bude v České Lípě působit. Před ním to byli Bobby Zlámal, Karel Jarolím, Petr Vrabec a Štěpán Vachoušek,“ vrátil se krátce do historie výkonný ředitel Arsenalu Česká Lípa.
Trenér A–mužstva Pavel Hradiský na dotaz Deníku, na jakém postu bude Josef Obajdin hrát, odpověděl: „Je to ofenzivní hráč, takže bych ho rád využil buď jako klasickéh útočníka, anebo na místě vysunutého středního záložníka. Svými zkušenostmi rozhodně bude přínosem.“
Kromě představení nových hráčských posil, z nichž většina přichází z jarního působiště v Novém Boru, došlo i na představení sponzorů a ukázku nového loga klubu a dresů.
Více informací přineseme v příštím týdnu.

Vedení Arsenalu Č. Lípa:
Ing. Jiří Jakoubek – prezident
Tomáš Karlík – výkonný ředitel
Roman Hejna – sportovní ředitel
Miroslav Dvořák – sekretář
Martin Hamada – šéftrenér mládeže