Fotbalisté Jiskry Mimoň vyhráli v semifinále krajského poháru Jizerské pekárny Cup 2008 nad domácími Lučany 3:1, po poločase 2:0!
„Je to velký úspěch našeho klubu, i když se přiznám, že postup do finále bych raději vyměnil za sobotní výhru v Pěnčíně,“ neodpustil si poznámku manažer a trenér A– týmu Miroslav Feher, že momentálně největší prioritou Jiskry je záchrana mužstva v krajském přeboru.
Lučany tahaly po většinu času za kratší konec. Mimoňští byli důraznější v osobních soubojích i aktivnější v poli a v 18. minutě se ujali vedení, když vyběhnuvšího Kotyka chytře a krásně z úhlu překonal Moučka.
Domácí se snažili o vyrovnání, ale jejich hru provázela celá řada nepřesností. Do šancí se dostali až v závěru poločasu: nejprve po Vokušově centru hlavičkoval Šich a následnou bombu Beránka gólman Špaček bravurně vyrazil. Sedm minut před půlí napřáhl ke střele z dálky mladíček Scheufler a na jeho bombu byl Kotyk krátký – 0:2.
„Rozdíl mezi A třídou a krajským přeborem byl v tomto utkání markantní. Vyrovnali jsme se špatným terénem lépe než domácí a i náš herní projev byl velmi dobrý,“ poznamenal M. Feher.
Druhý poločas začali domácí náporem, ale několik po sobě jdoucích šancí neproměnili. V té době obelstil ofsajdovou past Šesták a s přehledem přehodil vyběhnuvšího Kotyka. V téže minutě po souboji o míč domácí M. Dítě v pádu úmyslně trefil nohou Milera do obličeje a rozhodčí ho vyloučil.
Po tomto momentu se v řadách Lučan rozhořely emoce, které ještě více rozdmýchal místní hlasatel. „Jeho hlášky k rozhodčím i k našim hráčům byly naprosto nemístné. Něco takového jsem ještě neviděl a neslyšel,“ potvrdil Feher neblahé zkušenosti s lučanským prostředím, které už před dvěma týdny kritizovali také fotbalisté Cvikova.
V 81. minutě střídající J. Dítě naservíroval míč Maruškovi, který po pěti minutách na hřišti dal čestný úspěch svého celku.
„Pochvalu si zaslouží celé mužstvo od brankáře až po útočníky. Tahle výhra a postup může kluky před zápasem v Pěnčíně hodně povzbudit,“ doufá spokojený Miroslav Feher.
Ve druhém semifinále porazil Český Dub tým Semil vysoko 6:1. Finále se odehraje 10. června, o místě konání rozhodne dodatečný los.
Branky: 81. Maruška – 18. Moučka, 38. Scheufler, 64. Šesták. Rozhodčí: Čurda. ŽK 0:1. ČK: 1:0. Diváků 80.
Mimoň: Špaček – Konopiský, Polák, Feher, Miler (80. Kubáň) – Novotný, Scheufler, Šesták, Eichler – Bártl, Moučka.